Минулими вихідними у м. Запоріжжя відбувся відкритий фестиваль української культури «Витоки». Його організатори − Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та обласний методичний центр культури і мистецтва.
На мистецькому заході зібралися творчі колективи з різних куточків України задля того, щоб представити самобутність, народні звичаї та обряди, багатогранне традиційне пісенне мистецтво своїх регіонів.
Перший конкурсний день проходив на базі палацу культури «Титан». Другий - на території кінного театру «Запорозькі козаки», де відбулися гала-концерт, театралізована вистава кінного театру, майстер-клас із традиційних побутових танців та спільне танцювальне коло творчих колективів та глядачів. Увесь день працювали творчі майстерні та інші мистецькі локації.
У відкритому фестивалі української культури «Витоки» взяли участь 19 самодіяльних колективів (молодіжні фольклорно-етнографічні гурти, фольклорні колективи, ансамблі народної пісні та побутового танцю), а також окремі виконавці з м. Києва, Дніпропетровської, Донецької, Рівненської областей, м. Запоріжжя та Запорізької області.
Виступи конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі, яке особливу увагу приділяло майстерності та природності виконання обраних творів, автентичності та самобутності, якості та оригінальності музичного супроводу. За результатами виступів журі конкурсу визначило переможців. Вони отримали дипломи та пам’ятні подарунки.
Глядачам запам’яталися виступи таких колективів як народний пошуково-дослідницький фольклористичний гурт «Заграйярочка» Волноваського районного центру культури і дозвілля Донецької області, ансамбль народної пісні та побутового танцю «Громиця» та народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Голосухи» палацу культури «Дарниця» м. Київ, зразковий фольклорний колектив «Намисто» будинку культури с. Городок Рівненської області, ансамбль народної пісні та побутового танцю «Оксамит» м. Запоріжжя.
Родзинкою фестивалю «Витоки-2019» став молебень на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» та пісенний флешмоб учасників фестивалю, які виконали твори «Козацька молитва» та «Молитва за рідний край».
− Ми вже вдруге провели фестиваль української культури «Витоки». Його метою є збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини: українських народних звичаїв, обрядів, фольклору. Впевнений, що лише побудована на ґрунті національної самосвідомості Україна зможе посісти гідне місце в сучасній європейській спільноті держав. Народи ж, що забули свою історію, приречені на зникнення, − зазначив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю