Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулося перше засідання регіональної комісії з реабілітації, яку очолює відомий науковець, доктор історичних наук, професор Федір Турченко.
Комісію створили відповідно до вимог нового Закону «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». ЇЇ мета – повернути добре ім’я нашим землякам, яких утримували у фільтраційних таборах, на спецпоселеннях, у каральних психіатричних закладах та посилити соціальний захист їх дітей.
Комісія розглянула шість справ, за кожною з яких людські долі, жорстоко скалічені радянською владою. Чотиримісячний Михайло Мишко разом із шістьома братами та сестрами у серпні 1937 р. лишився без батька, якого без суду та слідства заарештували і розстріляли за вироком трійки НКВС. Важке життя судилося маленькій Марії Дунді, родину якої у березні 1950 р. за звинуваченням у пособництві ОУН вислали із Івано-Франківщини до Хабаровського краю. Через арешт та заслання матері повними сиротами лишилися 14-річний Володимир Глейх та його молодший брат. На них чекали дитячий притулок-спецрозподільник і важка праця на заводі.
Пропозиції за результатами розгляду направлять до Національної комісії, яка ухвалить остаточні рішення.
Також учасники засідання попросили міську владу пришвидшити видачу посвідчень запоріжцям, яких реабілітували ще за попереднім законодавством, обрали секретарем комісії заступника директора обласного краєзнавчого музею Георгія Шаповалова та сформували секретаріат.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю