Обласний центр медико-соціальної експертизи підбив підсумки річної діяльності. У нараді з цього питання взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
Так, начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту Вікторія Герасименко окреслила актуальні питання співпраці медико-соціальних експертних комісій та представників системи соціального захисту в складанні та виконанні індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, зокрема учасників АТО.
За її словами, нещодавно набув чинності Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.
До технічних та інших засобів реабілітації, за які за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або її законних представників виплачується компенсація у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики згідно з черговістю, належать: допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією; протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі; друге колісне крісло.
Особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання мобільного телефону для письмового спілкування. Підставою для виплати компенсації за мобільний телефон для письмового спілкування є висновок відповідно медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху, та фіскальний чек, що підтверджує придбання товару відповідно до Порядку.
Особи з інвалідністю по слуху, законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років можуть придбати планшет замість мобільного телефону для письмового спілкування із строком п’ять років, на який видано виріб, та відшкодовується вартість планшета в межах граничної ціни на мобільний телефон для письмового спілкування
Особам з інвалідністю I групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від шести років виплачується компенсація за придбання тактильної палиці.
Забезпечення осіб протезами верхніх та нижніх кінцівок, шарнірними ортезами на нижні кінцівки та колісними кріслами здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками.
Забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг з післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством.
Забезпечення протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям та допоміжними засобами для особистого догляду та захисту на підставі оригіналу направлення оформляється замовлення на виготовлення індивідуального засобу реабілітації не раніше ніж за два місяці з дати останньої видачі взуття.
Підприємство за зверненням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законного представника, антропометричні розміри яких не змінилися, забезпечує двома парами ортопедичного взуття на рік на вибір – зимовим або літнім. У разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК, діти з інвалідністю, з патологіями нижніх кінцівок забезпечуються ортопедичним взуттям у кількості не більше чотирьох пар на рік.
Вікторія Герасименко повідомила, що особи з інвалідністю та постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються: двома парами ортопедичного взуття на два роки; за наявності довідки з місця роботи, служби або навчання – двома парами такого взуття на рік та одним протезом на два роки.
Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, інші особи мають право на безоплатний гарантійний та післягарантійний ремонт. Ремонт технічного та іншого засобу реабілітації, гарантійний строк експлуатації якого не закінчився, проводиться сервісним центром, підприємством за рахунок коштів підприємства-виробника (постачальника). Післягарантійний ремонт проводиться підприємствами, сервісними центрами за рахунок коштів державного бюджету. Ремонту підлягають технічні та інші засоби реабілітації, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації або зберігання.
Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб технічними та іншими засобами реабілітації і виплата компенсації здійснюється в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених Мінсоцполітики у державному бюджеті, - підсумувала посадовець.
Директор Запорізького обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Дмитро Пейчев презентував роботу закладу, в якому з січня 2019 року надаються послуги з професійної та соціальної реабілітації. Він повідомив, що з початку року 20 осіб щомісячно отримують послуги соціальної реабілітації – це послуги психолога, масажиста, працює кабінет ЛФК, фізіотерапевтичний кабінет, цікаво організовано дозвілля, влітку клієнти центру зможуть отримувати оздоровчі процедури на Азовському морі. Центр готовий приймати на реабілітацію і осіб з інвалідністю з числа учасників АТО.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю