Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Рання діагностика – запорука здоров’я: вузькі спеціалісти обстежують жінок у віддалених громадах Запорізької області

17 березня 2025 - 16:00

До Степненської громади Запорізької області вирушила мобільна бригада лікарів у складі акушера-гінеколога та фахівців ультразвукової діагностики. Коли у громаді відсутні вузькопрофільні спеціалісти, а доступ до якісної медичної допомоги обмежений, такі виїзди стають справжнім порятунком для місцевих жителів. Завдяки реалізації проєкту «Мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров’я» жінки можуть не лише отримати консультацію фахових спеціалістів, а й пройти безоплатну діагностику та лікування у разі виявлення патологій.

Як працює мобільна бригада?

Щомісяця, згідно з графіком, мобільна бригада виїжджає у громади Запорізької області за проєктом «Мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров’я». До складу мобільних бригад входять акушери-гінекологи, лікарі загальної практики (терапевти), лікарі інших спеціальностей, за потребою – лікар УЗД, невролог, кардіолог. 

Мета проєкту – покращити доступ жіночого населення до акушерсько-гінекологічної допомоги, підвищити обізнаність жінок з питань здоров’я та планування сім’ї.

– Ми прагнемо, щоб кожна жінка могла отримати доступ до якісної медичної допомоги, незалежно від місця проживання. Наша мета – не лише проводити консультації, а й допомагати тим, хто потребує подальшого лікування. Були випадки, коли ми виявляли серйозні патології та скеровували жінок до нашого медзакладу, де вони проходили лікування на безоплатній основі, – розповіла Ельміра Ісмаілова, координаторка проєкту «Мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров’я» в Запорізькій області.

У визначений день жінки приходять на прийом до лікарів у фельдшерсько-акушерські пункти або центри первинної медико-санітарної допомоги. Якщо у фахівців виникає підозра на якесь захворювання, пацієнтку направляють до Запоріжжя для подальших обстежень. Там, у разі підтвердження діагнозу, жінці призначають лікування, а за потреби проводять оперативне втручання.

Все необхідне обладнання – із собою

Окрім консультацій спеціалістів, лікарі мають змогу проводити дослідження безпосередньо на місці. Для цього вони мають необхідне обладнання: гінекологічне крісло, кольпоскоп, УЗД-апарат, а також усі витратні матеріали.

– Усе, що потрібно для діагностики, ми привозимо із собою. Це дозволяє нам не просто консультувати пацієнток, а й одразу проводити діагностичні обстеження. До того ж жінки можуть пройти експрес-тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатити, рівень цукру в крові, тести на визначення вагітності, – зазначила медсестра мобільної бригади Тетяна Лисенко.

Виявлені онкозахворювання: рання діагностика рятує життя

Завдяки реалізації проєкту лікарям вдалося виявити і випадки онкопатологій на ранніх стадіях. Це означає, що жінки отримали шанс вчасно розпочати лікування і зберегти своє здоров’я.

– Ми співпрацюємо вже другий рік і бачимо, наскільки це важливо. Завдяки лікарям обстеження пройшли близько 75 % жінок громади. Всі виїзди заздалегідь анонсуємо, тож пацієнтки можуть записатися та прийти у зручний для них час, – розповіла директорка Степненського ЦПМСД Наталія Солодовник.

Що кажуть місцеві мешканки?

Жінки, які пройшли обстеження, із вдячністю розповідають про свій досвід.

– Це дуже важливо, особливо зараз. Не кожен може поїхати до Запоріжжя – то грошей немає, то часу. А тут усе безоплатно, без черг, швидко та якісно, – зазначила мешканка громади пані Олена.

Пацієнтки радять не нехтувати своїм здоровʼям та своєчасно звертатися до спеціалістів.

– У мене виявили поліп, відправили на додаткові обстеження, а потім до підрозділу лікарні – перинатального центру, де провели операцію. І все це безоплатно! Дуже вдячна лікарям. Ми часто відкладаємо візити до спеціалістів, а потім може бути запізно. Тому всім раджу скористатися такою можливістю, – розповіла пані Катерина.

Проєкт триває: медики вже планують наступні виїзди

Проєкт реалізується на території Запорізької області з грудня 2022 року за сприяння Запорізької облдержадміністрації та за фінансування і підтримки  БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (БО «100% ЖИТТЯ»), Фонду народонаселення ООН (UNFPA) на території Запорізької області, за участю фахівців Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні. З початку реалізації проєкту фахівці надали послуги понад 10 тисячам пацієнток.

 Жіноче здоров’я потребує особливої уваги та регулярного контролю. Лікарі рекомендують не чекати появи симптомів, а проходити профілактичні огляди хоча б раз на рік. Регулярні перевірки допоможуть запобігти серйозним захворюванням і зберегти здоров’я на довгі роки.

 За додатковою інформацією щодо консультацій з питань жіночого здоров’я звертайтеся за тел.: 061-224-09-57,  095-41-61-800, 068-486-48-04 (цілодобово).

 

Читайте також

«Вікно в мир»: разом із ізраїльською художницею запорізькі школярі створили яскраві малюнки на стінах укриття

Уряд закуповує 600 шкільних автобусів у 2025 році: хто їх отримає?

Віртуальна виставка «Ukraine Exports 2025»: можливість для українських експортерів знайти нових партнерів у державах Близького Сходу

Два континенти – спільні цінності: Гладстон і Запорізька область розширюють співпрацю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 427 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Великдень в умовах війни: запорізькі храми запрошують на богослужіння онлайн

Безпечний спосіб зберегти та примножити кошти: чому вигідно інвестувати у державні облігації

У Запоріжжі готуються зустріти Великдень онлайн

CDTO Annual Forum: нова роль цифрових лідерів у реалізації інноваційної стратегії України

У Запоріжжі продовжують працювати мобільні команди дитячих лікарів

Приватизація націоналізованого майна: у Запоріжжі на приватизаційний аукціон виставлені нежитлова будівля та споруда