Проблема ефективної пропаганди здорового способу життя та профілактики негативних явищ серед дітей та молоді є незаперечною та надзвичайно актуальною. Для прикладу - лише дві цифри: на обліку в обласному наркодиспансері нині знаходяться майже 8 тисяч молодих людей, а в Запорізькому центрі СНІД – 1659.
Мережа центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відіграє провідну роль у практичній соціальній роботі щодо формування здорового способу життя, профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі. Як відзначали учасники «круглого столу», робота у цьому напрямку в обласному центрі носить комплексний характер і включає у себе такі компоненти: профілактично-просвітницька робота, розвиток волонтерського руху, інформаційно-рекламна діяльність соціального спрямування. Цього, на жаль, не можна сказати про сільську місцевість. Тому Микола Фролов прямо звернув увагу присутніх на вади у цій роботі відповідних структур на місцях.
Зробити ефективнішою та активнішою працю у досягненні спільної мети - формуванні здорового способу життя дітей та молоді - можна тільки спільними зусиллями фахівців центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і організацій-партнерів, які мають у своєму арсеналі досвідчених спеціалістів з певних напрямків роботи (соціальних працівників, психологів, лікарів тощо). Тому учасники дискусії розглянули перспективи подальшого розвитку та шляхи покращення діяльності, спрямованої на популяризацію і формування здорового способу життя, профілактику негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі.
Управління у справах преси та інформації