У Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, продовжується тематичне навчання для представників об’єднаних громад області. Для надання допомоги громадам у підготовці та впровадженні енергоефективних заходів на базі центру відбувся семінар на тему: «Енергоефективність: підходи та інструменти для забезпечення сталого розвитку громад».
Запрошений спікер, президент фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» Руслан Щербаков ознайомив присутніх з популярною ініціативою Європейської комісії. Мова йшла про «Угоду мерів» - захід, спрямований на протидію змінам клімату. Приєднуючись до цієї ініціативи, місцеві органи влади добровільно зобов’язуються знизити обсяг викидів парникових газів у атмосферу не менше ніж на 30% до 2030 року. Для цього розробляється План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК), де вказуються заплановані заходи і дії щодо зниження обсягу викидів до заданого цільового показника.
Під час семінару учасники детально розглянули принципи й етапи розробки ПДСЕРК, у тому числі витрати, необхідні на підготовку та реалізацію самої програми Плану. Представникам громад порадили урізноманітнювати джерела фінансування, тобто залучати кошти місцевих бюджетів, промислових підприємств, місцевих ділових кіл, грантові кошти. Крім цього, керівників громад цікавили технічні та фінансові питання, які стосуються муніципалітетів України. У процесі семінару були розібрані аспекти реалізації проектів з енергоефективності у малих містах, селищах та ОТГ за різними напрямками.
Варто відзначити, що завдяки схожій ініціативі «Рівний – рівному» Веселівська ОТГ отримала громаду-партнера з естонського м. Раквере, за допомогою якої в рамках «Угоди мерів» розробляє План дій для впровадження енергоефективністі в громаді.
Руслан Щербаков повідомив, що фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки» оголосив II етап конкурсу на розробку в 2019 році Планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP) серед малих і середніх громад України з чисельністю населення не більше 100 тис. У ньому можуть взяти участь органи місцевого самоврядування, які приєдналися або мають бажання приєднатися до Європейської ініціативи «Угода мерів». Однією з умов участі у конкурсі є можливість надання не менше 50% співфінансування на проведення інвестиційних розрахунків у межах концепції залучення нових технологій, ефективного й ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля, забезпечення сталого розвитку поселень та заходів з формування реєстру інвестиційних проектів громади. Кінцевий термін подачі заявок - 15 вересня 2018 року.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю