З настанням літнього періоду актуалізується питання масових пожеж. У зв’язку з цим Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації разом з Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області та Департаментом з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації розроблено «План дій структурних підрозділів обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та відомств з детальними заходами щодо попередження і недопущення пожеж у весняно-літній період 2018 року».
За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, всі наявні пожежні автомобілі та техніка, пристосована для пожежегасіння, приведені в працездатний стан. Агрогосподарства області мають у наявності достатню кількість пально-мастильних матеріалів для проведення збиральних робіт. На постійному контролі залишається протипожежний стан місць збирання та зберігання врожаю зернових культур.
Керівникам територій доручено забезпечити цілодобовий моніторинг природних екосистем на підпорядкованих територіях з метою своєчасного виявлення пожеж; організувати контроль щодо недопущення випалювання лісосмуг; створити резерв паливно-мастильних матеріалів для ліквідації пожеж; організувати із залученням представників ГУ ДСНС України у Запорізькій області перевірку готовності місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, лісових пожежних станцій; організувати проведення через ЗМІ роз’яснювальної роботи з населенням з питань дотримання правил пожежної безпеки.
Головному управлінню Державної служби надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області рекомендовано забезпечити цілодобовий моніторинг природних екосистем області; провести перевірки протипожежного стану місць збору, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції; провести спільні навчання з підрозділами Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства щодо гасіння лісових пожеж.
Головному управлінню Національної поліції у Запорізькій області рекомендовано в пожежонебезпечний період тимчасово обмежувати доступ громадян, у тому числі на транспортних засобах, до лісових масивів та лісопаркових зон; організувати патрулювання нарядів поліції в місцях масового відпочинку людей у лісопарковій зоні.
Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства також має забезпечити введення тимчасових обмежень на відвідування населенням лісів та в’їзд до них автотранспортних засобів у період встановлення високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки.
На Державну екологічну інспекцію в Запорізькій області та Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладено контроль та забезпечення притягнення до відповідальності осіб, винних у спалюванні рослинності в заплавах річок, стерні, сухостою та сміття на сільгоспугіддях і присадибних ділянках.
Запорізьким магістральним електричним мережам рекомендовано до початку жнив взяти на облік землі з посівами зернових та соняшника уздовж повітряних ліній електропередач напругою 330-750 кВ, установити землекористувачів, направити їм листи з вимогами дотримання «Правил пожежної безпеки» та «Правил охорони електричних мереж», заборони влаштування звалищ, підпалів у охоронних зонах, недопущення вогневого методу розчищення полів після збирання врожаю, обов’язкового прибирання протягом трьох днів після косовиці зернових післяжнивних залишків та оранки чи дискування земель в охоронних зонах; забезпечити розчищення та утримання просік уздовж підвідомчих повітряних ліній електропередач, які проходять через лісові масиви та інші зелені зони.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю