У місті Запоріжжя стартував соціальний проект «Відкриті уроки футболу» («Open Fun Football Schools»), який реалізується під патронатом Федерації футболу України спільно із Запорізькою обласною федерацією футболу.
Проект залучає і створює міжсекторальні мережі серед громадських об’єднань, шкіл, батьків, органів місцевого самоврядування, поліції, психологів, які спільними зусиллями сприяють взаємодії та соціальній інтеграції внутрішньо переміщених дітей і молоді з Донбасу і Криму в середовище однолітків із приймаючих громад за допомогою гри у футбол.
Начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталя Власова привітала гостей та учасників проекту та зазначила, що саме футбол сприяє вихованню миру і дружби в колективі: «Футбол – це командна гра, яка вчить бути не байдужими, терпимими, йти на компроміс, мати сміливість брати відповідальність на себе і разом з тим покладатися на команду».
У 2018 році до проекту залучені 17 місцевих громад у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській і Київській областях, де проводяться такі основні активності: створення волонтерської мережі і навчання волонтерів у рамках зустрічей, воркшопів і семінарів; проведення масових п’ятиденних фестивалів футболу; надання школам, які беруть участь у проекті, спортивного інвентарю та обладнання, а волонтерам і дітям-учасникам – екіпірування; проведення в регіонах масово-спортивних заходів; упровадження освітнього підходу «спорт + школа + поліція» у шкільні заходи для дітей та батьків.
Фестиваль «Відкриті уроки футболу» реалізується в рамках підтримки Європейським Союзом громадянського суспільства, органів місцевої влади та прав людини в Україні. Основними виконавцями проекту виступають Асоціація крос-культурних проектів у Данії, Федерація футболу України, Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей», StreetFootballWorld у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Національною поліцією України в Запорізькій області.
Проект націлений не на досягнення спортивного результату, а на отримання радості від гри незалежно від рівня здібностей дитини. Він залучає до спільної участі всіх бажаючих, і не лише майбутніх гравців, а й майбутніх волонтерів і соціально активних громадян.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю