Для вирішення проблем підготовки якісних кадрів Державною службою зайнятості створена власна навчальна база. На сьогодні в Україні функціонує 11 центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які представлені у Рівненській, Одеській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Львівській, Полтавській, Сумській, Івано-Франківській, Харківській та Херсонській областях.
У цих навчальних закладах здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації як безробітних за направленням державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних і фізичних осіб.
Навчання проводиться за понад 140 професіями. Серед них такі популярні і затребувані на рику праці як «адміністратор», «штукатур», «електрогазозварник», «токар», «лицювальник-плиточник», «перукар», а також специфічні: «виноградар», «бляхар», «рибовод», тощо.
Безперечною перевагою підготовки у таких центрах є стислий термін навчання, при цьому викладачі враховують потенційні вимоги роботодавців, що гарантує високу ймовірність працевлаштування. Крім цього, заклади впроваджують новітні технології навчання, дають можливість навчатися за індивідуальною формою, створюють комфортну атмосферу для людей різного віку.
Центри забезпечують проживання слухачів під час професійного навчання у комфортному гуртожитку. Витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, проживання та проїзду до міста, де знаходиться навчальний заклад, фінансується службою зайнятості.
Упродовж 2017 року в центрах професійно-технічної освіти проходили навчання 558 зареєстрованих безробітних у Запорізькій області, а в цьому році вже майже 150 безробітних скористалися цією послугою.
Для отримання інформації про можливість проходження навчання у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, а також переліку професій, за якими здійснюється професійне навчання безробітних, слід звертатися до міських, районних або обласного центрів зайнятості.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю