Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ветерана УПА відзначено медаллю «За розвиток Запорізького краю»

13 квітня 2018 - 11:25

З нагоди Дня пам’яті та примирення ветерана Української повстанської армії Костянтина Тимофійовича Сліпецького, який живе у сел. Мирне Мелітопольського району, нагороджено медаллю «За розвиток Запорізького краю». Для вручення відзнаки до нього завітали заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю  облдержадміністрації Олександ Зубченко та регіональний представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Тимур Книш.

Костянтин Сліпецький народився в 1928 році в сел. Берегомет на Буковині, що входила до складу Румунії, виховувався дідусем та бабусею.  Влітку 1944 року 16-річний хлопець приєднався до куреня командира Лугового під псевдо «Заєць». Підрозділ воював із  гітлерівськими окупантами, просувався через Карпати, але поблизу угорського кордону зіткнувся з рейдовим загоном радянських партизанів. У  бою Сліпецький був поранений, а згодом  захворів на тиф.

Разом з іншими бійцями командування відправило хлопця на лікування до угорських антифашистів, проте вже за кілька днів знесилених воїнів зрадили. Побратимів Сліпецького нацисти розстріляли, а його відправили на каторжну працю до австрійського Лінцу, а згодом до Німеччини та Чехії. Свободу в’язням у травні 1945 року принесли американські солдати. Але радість була недовгою. Вже незабаром колишніх вояків УПА доставили до табору для інтернованих осіб та передали радянським представникам. Частині з них удалося втекти, решту під конвоєм відправили до Луцька. На кілька місяців Сліпецького відпустили додому, проте вже у жовтні 1945 року заарештували та приговорили до семи років концтаборів. До Сибіру також вислали його матір, а рідну хату спалили. Покарання борець за свободу Україну відбував у Воркуті, працював на рудниках, дивом вижив. Його було реабілітовано лише в квітні 1991 року.

Після звільнення у жовтні 1952 року Костянтин Сліпецький залишився жити на Півночі, одружився, виховав двох синів.  У 1964 році у пошуках кращої долі він переїхав до Мелітополя, а згодом до Мирного, працював водієм, побудував затишний будинок, зустрів своє кохання – Галину Синофіївну із сусіднього села Новофіліпівка. Після проголошення незалежності України Костянтин Тимофійович включився у суспільно-політичне життя, діяльність національно-демократичних партій, активно підтримував Помаранчеву революцію та Євромайдан, допомагав нашим солдатам у зоні проведення антитерористичної операції.

Розпорядженням голови облдержадміністрації за значний особистий внесок у здобуття незалежності України Костянтина Сліпецького нагороджено медаллю «За розвиток Запорізького краю».  

Проте, незважаючи на державне визнання, воїн Української повстанської армії досі не може отримати статус учасника бойових дій. На заваді стають бюрократичні формальності. Даються взнаки і роки табірної праці, погіршується здоров’я.

За кілька тижнів Костянтин  Сліпецький відзначить своє 90-річчя. Попри все, він не втрачає оптимізму, уважно стежить за подіями в державі, молиться за наших захисників на Сході та вірить у вільну і сильну Україну.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 924-го дня війни

Допомога із Франції: у Запоріжжі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримали нові гаджети для навчання

Безоплатна стоматологічна допомога для військових та ветеранів: пілотний проєкт

Графіки погодинних відключень: чому їх змінюють та від кого це залежить

Розвиток соцпослуг, цифровізація в соціальній сфері та робота Центрів життєстійкості: Оксана Жолнович відвідала Запоріжжя з робочою поїздкою

В українських школах вже цього року працюватимуть інспектори Служби освітньої безпеки

За матеріалами СБУ судитимуть чергового зрадника, який добровільно перейшов на бік окупантів

Кешбек за українське: стартувало бета-тестування національної програми

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 04.09.2024

Впродовж доби окупанти 268 разів били по 7 населених пунктах Запорізької області

Назавжди в строю: історія героя-поліцейського із Запорізької області, що захищав Україну

Подарунок до нового навчального року: громади Запорізької області отримали 25 шкільних автобусів