Упровадження реформи децентралізації влади, створення територіальних громад відкривають нові можливості для підтримки та відродження культурного життя в усіх куточках Запорізької області.
Під час засідання «круглого столу» щодо актуальних питань культурного розвитку ОТГ досвідом проведення ремонту та оновлення закладів культури поділився голова Комишуваської селищної ради Юрій Карапетян: «Комишуваська об’єднана територіальна громада об’єднала сім сільських рад та Комишуваську селищну раду, 30 населених пунктів, де проживають 13,5 тис. населення. На території громади діє дев’ять клубних закладів, із них вісім - у сільській місцевості. Це один селищний будинок, три сільські будинки культури та п’ять сільських клубів. Минулого року нам вдалося зробити великий ремонт у Комишуваському територіальному будинку культури, відремонтувати дахи у будинках культури в селах Новояковлівка та Жовті Кручі. Цього року відремонтуємо в них глядацькі зали, а також плануємо ремонт у БК в Ясній Поляні».
Практика показує, що з того часу, як у громаді почали звертати увагу на розвиток культури та піклуватися про комфортні умови праці її працівників, люди з більшим інтересом приходять на культурно-масові заходи, охоче беруть участь у підготовці та проведенні свят, різних культурних заходах, відвідують колективи художньої самодіяльності. У громаді діє 28 любительських об'єднань та клубів за інтересами, їх відвідує 326 учасників. Це 12 дитячих об’єднань, які відвідують 150 учасників, один молодіжний із п’ятьма учасниками, два жіночі колективи із 23 учасницями та один сімейний, який зібрав 12 учасників.
У селі Заріччя вже багато років діє народний аматорський ансамбль „Берегиня” сільського будинку культури. Цей вокальний колектив, який об’єднав 16 яскравих творчих особистостей, гідно представляє громаду по всій Україні. Наприклад, у травні минулого року колектив взяв участь у телепередачі „Фольк м’юзік” у Києві. У 2017 році колектив посів 2 місце на фестивалі народного мистецтва „Вольниця” серед дорослих виконавців, взяв участь в обласному конкурсі „Запорізька спадщина”.
- Гордість громади - Комишуваська дитяча музична школа та Комишуваський будинок дитячої творчості та юнацтва, де діти із задоволенням навчаються любові до прекрасного, до народного мистецтва. Молодь виховується в дусі патріотизму та поваги до традицій, звичаїв та обрядів українського народу, знайомиться з історією рідного краю. Діти беруть активну участь у змістовному та організованому відпочинку односельців. Ми гостинно запрошуємо відвідати наші свята, а також такі об’єкти як Нікітська фортеця, заказник Балка Широка та курган-могила козака Фісака, які достойні туристичного маршруту, - запросив учасників круглого столу Юрій Карапетян.
У минулому році в Комишуваському будинку культури селищною радою було проведено капітальний ремонт покрівлі та капітальний ремонт великої глядацької зали, ремонти вестибюлю, сходів, кімнати для перевдягання, ложі для глядачів. Придбано та встановлено сучасне обладнання для опалення та крісла глядацької зали. Тепер святкові заходи відбуваються у комфортних умовах на сучасному рівні та набули більшого масштабу. Активізували свою діяльність хор, дитячий ансамбль, танцювальний гурток. За словами селищного голови, цього року оновлення будинку культури триватиме.
Як розповіла директор Комишуваського територіального БК Олена Франко, у громаді є попит на демонстрацію фільмів, мультфільмів, подивитися які можна лише в місті.
Тож Комишуваська селищна рада звернулася до обласної ради з проханням допомогти придбати сучасне кінообладнання для свого будинку культури.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко повідомив, що ініціатива Комишуваської селищної ради щодо придбання кінообладнання для територіального будинку культури знайшла підтримку. Депутати обласної ради 22 березня затвердили рішення „Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 № 63 „Про обласний бюджет на 2018 рік”, що дасть можливість своєчасно та в повному обсязі розпочати виконання обласних програм.
- Триває впровадження реформи децентралізації влади на теренах Запорізької області. Чимало громад вже очолили непересічні особистості, талановиті керівники. До роботи залучаються молоді фахівці, а це - перспектива та впевненість у майбутньому, зокрема і щодо культурного розвитку територій. Коли жителі громад бачать злагоджену конструктивну роботу, то впевнені – є справжній господар. Таку роботу підтримує обласна влада, - зазначив посадовець.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю