У Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, завершився навчальний тренінг «Розробка та впровадження проектів розвитку».
Аналіз реальної ситуації та визначення потреб зацікавлених сторін, комплексне дослідження проблем і пошук шляхів їх вирішення – те, з чого рекомендують експерти починати роботу над проектом для досягнення результату. При цьому слід зважати на логіку впровадження проекту, враховувати можливі ризики. За цією схемою протягом навчання представники об’єднаних територіальних громад, міських рад опрацьовували в якості прикладів проекти з водозабезпечення, поводження з твердими побутовими відходами та забезпечення змістовного дозвілля.
- Треба заздалегідь розуміти, які фахівці і які заходи потрібні для реалізації проекту, в який термін можна досягти запланованого і яку кількість людей необхідно залучити, – наголосила радник з моніторингу Програми «U-LEAD з Європою» Наталія Лукашенко.
Проте розробка проекту – це лише перший крок. Під час реалізації запланованого варто відстежувати поточні результати, здійснюючи моніторинг та оцінювання проекту, і вносити за потреби корективи для досягнення визначеної мети.
Як пояснили експерти Програми «U-LEAD з Європою», на таких заняттях ставлять собі за мету ознайомити слухачів з методологією розробки проектів, спираючись на яку можна розробити будь-який проект. Весь тренінг – це насамперед практичні вправи на конкретних прикладах. Для проектів розвитку характерна комплексність. При цьому проект розвитку повинен мати сталий цілісний результат, який буде в подальшому працювати на громаду. Якщо проект стосується навчання, то треба передбачити створення в подальшому умов, щоб підготовлені люди залишилися в громаді і могли бути їй корисними.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю