Наразі мова йде про напрацювання концептуального підходу у цій справі, адже починається вона з чистого аркуша. Насамперед треба провести повну інвентаризацію необхідних ресурсів щодо наявності незабудованих земельних ділянок, будівельних компаній та їх потужностей, здатних якісно виконувати значні обсяги робіт, місцевої бази будівельної індустрії та матеріально-сировинних ресурсів регіону тощо. Для виконання такої масштабної роботи вирішено створити при облдержадміністрації робочу групу з питань реалізації програми доступного житла.
Накреслено і перші практичні кроки. Територіальним інспекціям ДБК рекомендовано до 1 травня поточного року запровадити систему моніторингу і контролю за діяльністю суб'єктів господарювання у сфері житлового будівництва з метою недопущення недобросовісних компаній до участі у програмі будівництва доступного житла. Територіям області надіслано запити стосовно існуючих незабудованих земельних ділянок, які забезпечені інженерними мережами. Місто Запоріжжя, до речі, вже надало перелік таких ділянок у кожному районі. Після аналізу цієї інформації буде визначено, де є найбільша потреба та високий рівень можливості реалізації програми. Планується у місячний термін цю роботу завершити.
Підсумовуючи роботу учасників наради, Геннадій Фукс зазначив, що потенціал нашої області у сфері будівництва дає підстави оптимістично оцінювати шанси вибороти право на участь у пілотному проекті будівництва доступного житла.
Управління у справах преси та інформації