Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі плодоовочівники створюють логістичні центри за міжнародної підтримки

9 червня 2017 - 14:30

У Запорізькій області з квітня 2015 року діє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), що реалізується Менонітською асоціацією економічного розвитку (MEDA) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Хід упровадження Проекту розглянула його  Наглядова рада, у роботі якої взяв участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

Проект спрямований на посилення можливостей дрібних сільгоспвиробників, малих та середніх фермерів Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, підвищення рівня ведення господарства,  стабільності та конкурентоспроможності і діятиме до березня 2021 року.

Проектом планується охопити 44 тис. малих та середніх фермерів, які займаються вирощуванням плодоовочевої продукції. Очікується, що його   учасники колективно збільшать продаж плодоовочевої продукції до 50 тис. тонн на суму $ 40 млн. до кінця проекту.

У секторі плодоовочівництва Запорізької області дрібні та середні фермери вирощують більшість овочів та фруктів, але все ще залишаються від'єднаними від організованих ринків та ізольованими від ланцюгів та системи поставок. Через залучення інвестицій у модернізацію виробництва, створення нових потужностей для зберігання і охолодження, післязбиральну доробку продукції, налагодження ринкових зв'язків малих та середніх підприємств область може значно підвищити  рівень сільськогосподарського ринку, доходу фермерських господарств та експорту.

У рамках  роботи Наглядової Ради її учасники здійснили виїзд до клієнтів проекту в Запорізькій області.

Так, відвідали  ПП «Чорний» у Кам’янсько-Дніпровському районі. Це підприємство за власні кошти будує логістичний центр з охолодження та продажу овочів закордон, а Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва надав кошти на придбання відповідного обладнання. Будівництво та наладку обладнання планується завершити у вересні 2017 року.

Також члени Наглядової ради побували в ТОВ СПП «Лана», що в Михайлівському районі. Для втілення свого проекту логістичного центру з можливістю охолодження, короткочасного і тривалого зберігання 3,5 тисячі тонн овочів і фруктів на рік підприємство отримало від UHBDP грант на умовах співфінансування. Логістичний центр також буде використовуватися для охолодження і зберігання продукції, вирощеної дрібними і середніми виробниками нашої області. На новому об'єкті передбачені й інші процеси: мийка, сортування,  упаковка овочів і фруктів. У перспективі передбачається й переробка продукції - сушіння, соління та консервування. Овочесховище стане центром формування великих партій різноманітної продукція для оптового продажу торговим мережам та іншим споживачам. Будівництво та наладку обладнання планується завершити у жовтні 2017 року.

Крім цього, у Таврійському державному агротехнологічному університеті, м. Мелітополь, відбулося засідання Наглядової Ради Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва.  Менеджер Проекту  Нік Рамсінг доповів учасникам про поточний стан розвитку, діяльність та досягнення Українського Проекту.

З доповіддю про нові підходи для залучення до проекту дрібних та середніх виробників сільськогосподарської продукції виступив Менеджер Проекту  Дмитро Ніколаєв.

Присутнім також  був презентований робочий план дій УПБРП на 2017-2018 роки.

В обговорені перспектив ефективного залучення малих та середніх виробників плодоовочевої продукції Запорізької області взяли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації Олександр Ясинецький та голова ГО «Рада жінок-фермерів» Запорізької області  Надія Компанієць.

Підбиваючи підсумки, менеджер Українського проекту  Дмитро Ніколаєв ще раз наголосив: «Грантові кошти спрямовані на розвиток не одного конкретного підприємства, а цілого регіону, в якому вирощують свою продукцію дрібні й середні виробники. Значення логістики часто недооцінюється, звідси - втрати і зниження прибутковості бізнесу. Побудова ефективної логістичної системи є значним фактором збільшення рентабельності виробництва. Холодна логістика - той вид бізнесу, який сприяє оптимізації бізнес процесів між усіма учасниками ланцюга поставок і виводить бізнес на якісно інший рівень з новими можливостями».

 

Довідково. Ключові компоненти проекту:

розвиток ринку (консолідація малих та середніх сільгоспвиробників для виходу на ринки з вищою доходністю; поліпшення методів виробництва і технології, сприяння відносин з постачальниками; покращення післязбиральної доробки продукції, а саме: очищення, сортування, пакування; відстеження продукції, гарантії безпеки та якості продукції; ланцюгів поставок охолодженої продукції, транспортування та логістики; вдосконалення можливостей через ринкові об'єднання/кооперацію, інформаційні технології та покращення бізнес-моделей);

розвиток трудових ресурсів (покращення та розвиток навичок випускників аграрних університетів до рівня, якого вимагає сучасний плодоовочевий сектор; стажування фермерів, викладачів та студентів аграрних університетів у МАШАВ  (Ізраїльська агенція з міжнародного співробітництва); студенти університету отримають можливість стажування та досвіду роботи);

використання інноваційного фонду (фінансові стимули для запровадження нових технологій і можливостей; конкурс проектів та бізнес-планів для отримання грантів; фінансові гарантії структурам для заохочення інвестицій у життєздатні підприємства та фінансування сільських підприємств плодоовочевої продукції);

доступ до фінансових ринків (поліпшення доступу до інвестицій та фінансових можливостей шляхом створення зв'язків з фондами прямих інвестицій, інвестиційних компаній та фінансових установ).

Фермери, власники особистих селянських господарств або присадибних ділянок, студенти або викладачі можуть: 

відвідувати семінари, тренінги та конференції з економічних та агрономічних питань за участю консультантів з України, Ізраїлю та інших країн;

подавати заявки на групові консультації з питань вирощування, зберігання та маркетингової підготовки плодоовочевої продукції, а також формування сталих ланцюгів збуту однорідних партій (у тому числі агрокультур з високою доданою вартістю) на веб-сайті www.uhbdp.org;

отримати знижки на засоби виробництва від партнерів Проекту, отримати актуальні пропозиції щодо фінансових ресурсів.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми