Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Швеція підтримує Запорізьку область: посол Мартін Оберг відвідав регіон

18 лютого 2025 - 20:00

Розвиток медицини, освіти та підтримка ветеранів. Ці та інші теми Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Оберг обговорив з головою Запорізької ОДА Іваном Федоровим.

Восени 2024 року між Запорізькою ОДА та двома регіонами Швеції – леном Вермланд та леном Вестерноррланд – підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Продовженням цієї співпраці став візит Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Україні Мартіна Оберга та другого секретаря посольства Нільса Дальквіста до Запорізької області. Під час зустрічі з Іваном Федоровим вони обговорили  ситуацію у прифронтовому регіоні.

Зокрема, йшлося про відновлення житлової інфраструктури. З початку 2025 року Запорізька область постраждала від понад 18 000 обстрілів, які зруйнували тисячі будівель. 

– Щотижня ми маємо сотні пошкоджених будинків, однак відновлення триває – майже 95% зруйнованого житла вже відремонтовано, – наголосив Іван Федоров.

Екосистема безпечної офлайн-освіти – одна з програм, в якій Запорізький регіон має беззаперечне лідерство. Саме тому в області продовжується будівництво «підземних» шкіл та обладнання укриттів в школах. 

– Ми плануємо до 1 вересня 2025 року відкрити 20 «підземних» шкіл. Це надасть змогу вмістити максимальну кількість учнів одночасно. Сьогодні у нас буде змога відвідати один з таких навчальних закладів, – повідомив голова Запорізької ОДА.

Мартін Оберг наголосив на необхідності офлайн-навчання в безпечних умовах, адже це дозволяє дітям спілкуватися з однолітками.

– Один із моїх улюблених проєктів минулого року – це будівництво «підземних» шкіл. Ми знаємо, наскільки важливо, щоб діти не тільки навчалися, а й взаємодіяли між собою. Онлайн-освіта під час COVID-19 показала, наскільки важко дітям розвиватися без живого спілкування. Те, що ви створюєте безпечний простір для навчання, – дуже цінно, – підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні.

Не оминули увагою і посилення енергонезалежності регіону. Голова Запорізької ОДА презентував стратегічний план встановлення когенераційних установок. 

– Ми готові допомагати вам з розвитком енергонезалежності Запорізької області. І те, що ви маєте чіткий план, спрощує нам роботу, адже ми маємо тепер на що орієнтуватися, – зазначив Мартін Оберг.

Ще одна тема обговорення – ситуація в медичній сфері. Війна суттєво збільшила навантаження на лікарні, особливо у прифронтових регіонах. Запорізька область активно працює над модернізацією медичних закладів, щоб забезпечити якісну допомогу всім, хто її потребує.


– Медицина відіграє критично важливу роль під час війни. Забезпечення лікарень необхідним обладнанням та створення комфортних умов для пацієнтів – це не просто завдання регіону, а пріоритет, який має отримати міжнародну підтримку, – наголосив Мартін Оберг.

Разом з питанням покращення медичної інфраструктури приділили увагу й реабілітації та соціальній адаптації ветеранів. 

Наразі в області демобілізовано 4 000 військових, і ця цифра лише зростатиме. Запоріжжя планує створити найбільший в Україні ветеранський центр, який надаватиме юридичну, медичну, соціальну та психологічну допомогу тим, хто повернувся з фронту, – повідомив Іван Федоров.

Цей центр стане місцем, де ветерани отримуватимуть якісне лікування, підтримку та можливість адаптуватися до мирного життя. Реалізація такого масштабного проєкту можлива завдяки міжнародній підтримці.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.04.2025

42-річний чоловік поранений внаслідок ворожої атаки по Василівському району

СВЯТКУЙМО ВЕЛИКДЕНЬ БЕЗПЕЧНО

Кулінарний хаб у дії: в оновленому навчально-практичному центрі готують гарячі сніданки для школярів

Коло єдності в Запоріжжі: спорт, що об’єднує

Акція «За чисте довкілля»: працівники Запорізької ОДА очистили від сміття ділянку неподалік Дніпра

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 19.04.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 328 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Партнерство заради майбутнього: інтеграція бізнесу та профтехосвіти для підготовки фахівців нової генерації

Партнерство заради майбутнього: інтеграція бізнесу та профтехосвіти для підготовки фахівців нової генерації

Запорізькі поліцейські розпочнуть патрулювання паркових зон за допомогою дронів

«Вікно в мир»: разом із ізраїльською художницею запорізькі школярі створили яскраві малюнки на стінах укриття