Цікаві уроки, нові знання та спілкування з друзями. Учні та вчителі ліцею «Престиж», що в Балабиному, готуються до офлайн-навчання. Заняття проходитимуть в «підземній» школі – укритті, обладнаному сучасними меблями та гаджетами. Початок уроків – вже за кілька днів. Про підготовку до навчання в новому форматі та свої почуття розповідають школярі, їхні батьки та педагоги.
Десятикласниця Анна Охріменко вже встигла забути, коли останній раз сиділа за партою. Мабуть, ще до початку повномасштабного вторгнення – згадує дівчина. Після цього було дистанційне навчання. І хоча воно було досить комфортним, але комунікації все ж не вистачало.
– Зараз відчуття дуже змішані. Ще не знаю, чого очікувати. Але сподіваюсь, що процес навчання в підземній школі буде зручним і цікавим. І дуже хочеться спілкуватися – з друзями та вчителями, – поділилася Анна.
Для одинадцятикласниці Євгенії Іващенко школа – це спілкування, друзі, комфорт і, звичайно ж, знання. За всім цим вона дуже скучила.
– Коли сидиш вдома, день проходить за схемою: встала – сіла за комп’ютер – пішла. А в школі ти спілкуєшся, отримуєш якісь емоції. Це класно, – вважає дівчина.
Шестикласниця Вероніка Соловйова зізнається: їй подобається навчатися, але писати контрольні вона не любить.
– Я хочу ходити до школи, бо так цікавіше. Навчання на «дистанційці» – це зовсім інші враження. А коли ти ходиш до школи – це спілкування із друзями на перерві, шкільна булочка, яскраві спогади, – розповіла Вероніка.
Артур Скидан навчається в 10-му класі. Він займається спортом, любить грати з друзями в комп’ютерні ігри. Мріє вступати до медичного вишу, тому вже зараз серйозно готується до вступу.
– Для мене справжній урок – не перед телефоном, а в класі, наживо. Наприклад, перед дошкою розв’язувати задачу або відповідати на питання вчителів, – говорить Артур.
Не тільки діти, але й батьки з нетерпінням чекають на відкриття безпечної «підземної» школи. Радіє за свою дитину і Вікторія Пенкіна.
– По-перше, «підземна» школа – це безпечно. А, по-друге, дітям не вистачає спілкування. Тут, у школі, вони будуть краще засвоювати знання, вони бачитимуть вчителя вживу, зможуть обійнятися, привітатися, спілкуватися з друзями. Це дуже важливо для дітей, – переконана пані Вікторія.
Ірина Точіліна працює в ліцеї вже 6 років. Половину зі свого вчительського стажу викладала історію в онлайн-форматі. Тож з нетерпінням чекає на зустріч з учнями і вже уявляє перший навчальний день у школі.
– Це буде незабутньо! Цього року я вперше стала класним керівником у своєму 5-А класі. Тому я впевнена, що це буде класно, весело, драйвово і з дуже великою кількістю нових знань! – розповіла вчителька.
Навчання в «підземній» школі буде організовано у дві зміни. В першу зміну навчатимуться учні початкової школи та випускні класи, в другу зміну – всі інші учні, а також школярі із сусіднього села Малокатеринівки. В безпечному освітньому просторі будуть працювати гуртки та проходитимуть позакласні заходи.
– Ми з нетерпінням очікуємо на відкриття «підземної» школи, зустрічі з колегами та дітьми. І учні за нами сумують, і ми за ними. І ось нарешті ми побачимо їхні очі, почнемо проводити уроки не через екран, а наживо. Це дуже хвилююче! – поділилася заступниця директора ліцею з навчально-виховної роботи Наталія Правда.
Наразі у Запорізькій області впроваджується державна політика «Безпечна школа офлайн», спрямована на забезпечення безпечного навчального середовища для учнів та педагогів в умовах очного (офлайн) навчання. У контексті України ця ініціатива особливо важлива через воєнні загрози та необхідність адаптації освітніх закладів до нових викликів. В Запорізькій області вже відкрито три «підземних» школи, ще 9 – активно будуються.