Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: як території з різних регіонів України підтримують одна одну у складні часи

20 лютого 2025 - 11:00

Комишуваська громада Запорізької області та Борщагівська громада (Київщина) розвивають партнерство завдяки національному проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Представники Борщагівської громади відвідали Запоріжжя, щоб підбити підсумки співпраці та окреслити плани на 2025 рік. Серед ключових напрямів – підтримка дітей із прифронтових територій.

З моменту повномасштабного вторгнення Комишуваська громада, яка знаходиться в зоні можливих бойових дій, зіштовхнулася з численними викликами: руйнуванням шкіл, нестачею ресурсів та відтоком населення. Проте співпраця з Борщагівською громадою дозволила реалізувати кілька ініціатив, зокрема, щодо відпочинку дітей.

– Все, що планувалося, ми реалізовуємо. Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»  дуже важливий, бо обʼєднує громади із різних частин України та допомагає тим, хто зараз перебуває у складних умовах. Для нас один із пріоритетів – відпочинок дітей. Громада-партнер допомогла нам у розв’язанні цього питання, – зазначив голова Комишуваської селищної ради Юрій Карапетян.

Зі свого боку, Борщагівська громада також бачить у цій співпраці велику цінність.

– Цей проєкт корисний не лише для Запорізької області, а й для нас. Ми бачимо, як розвивається громада, і можемо поділитися власним досвідом. У нас є взаєморозуміння, ми можемо один одному допомогти. Дуже приємно знати, що завдяки нашій підтримці діти можуть хоча б на якийсь час відпочити від вибухів. У наших планах – запросити представників громади до нас, показати, як ми живемо, будуємо школи та розвиваємо освітню інфраструктуру. Переконаний, взаємодія та підтримка – це основа нашої спільної перемоги, – наголосив заступник Борщагівського сільського голови Олександр Головко.

Національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» стартував у 2023 році за ініціативи Уряду України. Його головна мета – об’єднання громад у форматі партнерських відносин, де тилові громади допомагають прифронтовим, сприяючи їх відновленню та підтримці життєдіяльності.

Громади обираються за принципом схожості (розмір, економічна структура, логістика). Це дозволяє ефективно поєднувати зусилля та впроваджувати конкретні ініціативи. Фінансування відбувається коштом державного бюджету, міжнародних партнерів та місцевих ресурсів.

Читайте також

«Діалог влади та бізнесу»: взаємодія з податковими органами

«Діалог влади та бізнесу»: взаємодія з податковими органами

Робоча група «Прозорість і підзвітність»: в центрі уваги – послуги з благоустрою

У Запоріжжі відкривають навчально-практичний центр: тут готуватимуть фахівців, яких не вистачає бізнесу

Делегація Посольства Королівства Швеція в Україні зустрілась із запорізькими ветеранами, медиками та рятувальниками

Запоріжжя приймало делегацію Конгресу США та Агентства ООН у справах біженців

Освіта без загроз: у Балабиному відкрили «підземну» школу за участі Посла Швеції

Безпечне та комфортне навчання офлайн: savED та KFC допомогли з устаткуванням «підземної» школи у центрі Запоріжжя

Швеція підтримує Запорізьку область: посол Мартін Оберг відвідав регіон

Енергонезалежність регіону: про що говорили з представниками ПРООН у Запоріжжі

Посилення медичної системи: Запорізька область отримала 5 нових реанімобілів

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Таврійська та Петрівська громади об’єдналися для безпеки та відновлення