Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Запоріжжі відкрито Центр інноваційних швейних технологій

9 червня 2017 - 13:37

У Запорізькому вищому професійному училищі моди і стилю за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Запорізької обласної федерації роботодавців відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру інноваційних швейних технологій.

З цією подією  учасників заходу привітав голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, наголосивши, що завдяки оновленню технічної бази учні та вчителі закладу вийшли на новий, сучасний рівень підготовки.

- Кілька місяців тому на одному урочистому заході я звернув увагу на красунь у незвичайних національних вбраннях. Тоді я дізнався, що всі вони є вихованками вашого училища моди і стилю. Із задоволенням сьогодні завітав до вас у гості. Хочу наголосити, що мета будь-якої реформи – побачити якісний результат з точки зору простих українців. Вважаю, що надавши новий інструментарій для учнів, ми вдихнули нове життя в училище. А в підсумку Запоріжжя та Україна отримають висококласних фахівців – випускників цього закладу, - зазначив  Костянтин Бриль.

Як повідомила директор ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» Ліна Короткова,  навчальний заклад має давні традиції з підготовки працівників для швейної промисловості. Для задоволення потреб ринку праці вкрай необхідне поєднання розвитку цього напрямку  та новітніх технологій. Нині в училищі за підтримки держави створено центр, який має сучасне обладнання, підібране за останнім словом техніки.

Після церемонії відкриття присутні  оглянули матеріально-технічну базу та методичне забезпечення навчально-практичного центру, а також взяли участь у «круглому столі» на тему «Роль освітньо-виробничого кластеру у формуванні інноваційної освітньої системи регіону».

Фахівці обговорили інновації в галузі професійно-технічної освіти. Так, заступник директора Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Катерина Мірошниченко зазначила, що останнім часом наша держава  приділяє чималу увагу підготовці висококваліфікованих робітничих кадрів. Уперше за 25 років забезпечено відкриття сучасних навчально-практичних центрів наразі за трьома найбільш дефіцитними на ринку праці професіями. В 2016 році рішенням Кабміну України було виділено 50 мільйонів гривень на створення перших 25 центрів за професіями: тракторист-машиніст, монтажник санітарно-технічного устаткування та швачка-кравець-закрійник. У 2017 році виділено ще 50 мільйонів гривень, тож відкриття таких центрів триває в усіх регіонах України.

За словами доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена Національної академії педагогічних наук України, академіка-секретаря Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України Нелі Ничкало, розвиток таких закладів уже став закономірністю в нашій державі.

- Хочу привітати всіх присутніх від імені Міністерства освіти та Академії педагогічних наук України, а також подякувати владі регіону і всім, хто приєднався до створення центру. Відкриття  подібних закладів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та державної програми розвитку освіти є закономірним явищем. Тут панує дух креативності, небайдужості, соціальної відповідальності і любов до своєї праці. А в підсумку це все дає високий професіоналізм, – зазначила Неля Ничкало.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 

Читайте також

Швеція підтримує Запорізьку область: посол Мартін Оберг відвідав регіон

«Зроблено в Україні»: стартував прийом заявок на гранти для виробників переробної промисловості

Мелітопольська райдержадміністрація підбила підсумки роботи за 2024 рік

1 Центр рекрутингу Сухопутних військ: як долучитися до підрозділів безпілотних систем ЗСУ

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: тилові території України обʼєднується для підтримки Запорізької області

Довідник приватизації

Безпечне та комфортне навчання офлайн: savED та KFC допомогли з устаткуванням «підземної» школи у центрі Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.02.2025

Упродовж доби окупанти завдали 398 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Підприємці Запоріжжя та області!

Очне навчання для ще двохсот учнів: в одній із запорізьких шкіл облаштували комфортне укриття

Учні та вчителі в Балабиному готуються до навчання в «підземній» школі