Триває реалізація Програми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території 275 артилерійської бази ракет і боєприпасів військової частини А 2985 у с. Новобогданівка Мелітопольського району. Організовано планове знищення боєприпасів і пороху на спеціально підготовлених місцях на території артбази відповідно до раніше затверджених технічних рішень на проведення цих робіт. Утилізація здійснюється шляхом підриву у спеціально обладнаних місцях на території бази.
- З метою координації дій з моніторингу довкілля, обміну інформацією щодо його стану та інформування громадськості Держуправління співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також з територіальними органами суб'єктів Державної системи моніторингу довкілля - Держекоінспекцією, обласною санітарно-епідеміологічною станцією, - коментує заступник начальника Держуправління Федір Лихасенко.
Обласною санепідстанцією, Держуправлінням спільно з Держекоінспекцією регулярно виконуються моніторингові спостереження за екологічним станом, проводяться інструментально-лабораторні вимірювання показників у пробах води та ґрунтів шляхом відбору та аналізу на вміст важких металів (кадмій, кобальт, мідь, нікель, свинець, цинк), проби підземних вод із 3-х спостережувальних свердловин, поверхневих вод р. Молочна у 3-х створах та проби ґрунтів у п'яти точках спостереження.
Результати аналізів свідчать, що вміст важких металів в пробах води спостережувальних свердловин відповідний вмісту у фоновій свердловині, розташованій поза зоною впливу екологічно-небезпечного об'єкту. Вміст важких металів у пробах ґрунтів суттєво не відрізняється від даних аналізу до проведення утилізації боєприпасів. Вміст контрольованих показників у пробах поверхневих водах р. Молочна не перевищує норм СанПин 4630-80.
За результатами хімічних аналізів фахівці зробили висновок, що забруднення ґрунтів та поверхневих і підземних вод важкими металами внаслідок проведення утилізації боєприпасів не спостерігається, результати аналізів стабільні.
Екологічна ситуація не викликає занепокоєння, моніторинг стану довкілля триває.
Беручи до уваги стабільність результатів аналізів та не виявлення забруднення ґрунтів, вод важкими металами внаслідок знищення боєприпасів Держекоінспекцією підготовлено Порядок здійснення відбору проб ґрунтів та вод у зоні надзвичайної ситуації та місцях можливого знищення боєприпасів, де встановлена періодичність контролю ґрунтів та підземних вод не менше двох разів на місяць, проб поверхневих вод р. Молочна – не менше раз на місяць.
Управління інформації і зв'язків з громадськістю