На сьогодні у Запорізькій області проживає близько 8 тисяч осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС. З них 920 осіб віднесені до категорії 1, 3715 осіб - до категорії 2, 1774 осіб - до 3 категорії, 1234 дітей та 309 дружин померлих громадян.
Кожна з цих категорій користується окремими пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Впродовж 2016 року на реалізацію програми соціального захисту постраждалих громадян було використано 18 млн. грн. коштів державного бюджету, що складає 100% від кошторисних призначень. З обласного бюджету на безкоштовне придбання ліків та зубопротезування спрямовано 890 тис. грн.
Крім цього, в процесі співпраці у рамках децентралізації влади, з місцевого бюджету в 2016 році виділено на безкоштовне придбання ліків для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян додатково 300 тис. грн.
В санаторно-курортних закладах України та області у 2016 році пройшли лікування і оздоровлення 206 дорослих громадян 1 категорії, в дитячих закладах оздоровлення влітку минулого року оздоровилися 376 потерпілих дітей, які знаходяться на диспансерному обліку в лікарнях.
Для надання спеціалізованої стаціонарної медичної допомоги в області діє мережа з 10-ти спеціалізованих закладів охорони здоров'я. Наприклад, у санаторії медичної реабілітації «Глорія» пройшли курс лікування та оздоровлення 60 ветеранів війни та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Протягом 2016 року проводилися обстеження матеріально - побутових умов постраждалих громадян, їм надавалась матеріальна допомога. Зокрема, Фондом соціальної підтримки громадян, які потребують невідкладної допомоги, вдовам померлих громадян, учасникам ліквідації наслідків аварії, дітям - сиротам, дитині - інваліду та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи громадянам вказану допомогу надано на суму 40 тис. грн.
Минулого року Департамент посприяв родинам чорнобильців відвідати могили рідних в містах Чорнобилі, Прип’яті та селищі Бенівка. Також у 2017 році групі громадян, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, була організована поїздка до зони відчуження.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю