Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

На період заборони на вилов риби на водоймах області посилено патрулювання

6 квітня 2017 - 11:46

На період  заборони на вилов риби на водоймах області посилено патрулювання

З 1 квітня на водоймах Запорізької області стартувала весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів. У цей період повністю заборонено промислове рибальство, а любительський лов дозволено за межами нерестовищ на ділянках для любительського рибальства тільки з берега на одну вудку або донну снасть з одним гачком.

Наразі на водоймах  області проводиться посилене патрулювання  державними інспекторами Запоріжжярибоохорони разом із представниками інших контролюючих органів та громадськості. Незважаючи на обмеження на лов риби в період нересту, порушень природоохоронного законодавства не стає менше.

 За перші дні весняно-літньої нерестової заборони на «гарячому» затримані браконьєри встигли нанести водоймам збитків на суму  14 620 грн.

На всіх порушників  складено адміністративні протоколи за ч.4 ст.85 КУпАП, сітки та незаконно виловлена риба відправлені на ізольоване зберігання до рішення суду. Порушникам  також налічується збиток за кожен незаконно виловлений екземпляр.

У зв’язку з цим Запоріжжярибоохорона нагадує, що на період нересту лов риби заборонено на такі терміни: на Запорізькому водосховищі - з 01 квітня по 09 червня; на Каховському водосховищі - з 10 квітня по 18 червня; в інших водосховищах - з 01 квітня по 9 червня; на річках: у корінних водах - з 01 квітня по 20 травня; у придаткових системах - з 01 квітня по 30 червня.

Також заборонено будь-який вилов раків у рибогосподарських водоймах у зоні діяльності  Запоріжжярибоохорони протягом періоду виношування ікри та першої линьки - з 10 квітня по 18 червня.

Заборонено пересування плавзасобів у межах нерестовищ  крім плавзасобів спеціально уповноважених органів.

За пересування по нерестовищу на човні з двигуном або лов риби на нерестовищі на любительську снасть передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 170 грн. або попередження. Перевищення добової норми вилову (3 кг на одного ловця за добу), застосування заборонених знарядь лову, таких як електровудочка, «павук», «драч», перемет  або сітка без дозволу на промисел тягне за собою адміністративну відповідальність -  штраф від 340 до 680 грн. з вилученням знарядь лову і плавзасобів. Крім цього, за кожен незаконно виловлений екземпляр риби передбачено відшкодування шкоди, яка варіюється в залежності від виду риби, але незалежно від її розміру. Так, карась обійдеться в 17 грн., плітка  -  85 грн., лящ - 170 грн., судак - 510 грн.  тощо.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжжя відвідав тимчасово виконуючий обовʼязки міністра молоді та спорту України Матвій Бідний – обговорили перспективи розвитку спорту в прифронтовому регіоні

В Запоріжжі відзначили кращих поліцейських

Спільна робота Запорізької ОДА, бізнесу та волонтерів: військовим передали велику партію автівок

Як здійснюються лікарняні виплати у 2024 році

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

В Запоріжжі привітали 76 золотих медалістів

Впродовж доби окупанти 272 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 862-го дня війни

«Споживання зростає, дефіцит теж»: в Запорізькій області оновили графіки відключень

«З нас – шкільні автобуси, з вас – очне навчання», – голова Запорізької ОДА щодо організації навчання в Новомиколаївській громаді

Програма єОселя: жителі Запорізької області вже отримали 29 пільгових кредитів на 36 млн грн

«Наше спільне завдання – нарощувати кількість захисних споруд та наводити лад в наявних»: заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко