Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася онлайн-нарада із його заступниками та керівниками структурних підрозділів ОДА. Одним із головних питань було розглянуто стан підготовки до весняно-польових робіт.
Як доповів в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Поляков, обстеження посівів озимих зернових культур під урожай 2017 року показало, що із посіяних 665,8 тис. га сходи отримано на площі 665,6 тис. га, тобто 99,9%. Із них у доброму та задовільному стані посіви на 577 тис. га або 86,7%, у слабкому та зрідженому – на 88,6 тис. га або 13,3%. Крім того, сходи озимого ріпаку із посіяних 29,4 тис. га зійшли на площі 28,7 тис. га, що становить 97,6%. Із них у доброму та задовільному стані - 21,54 тис. га або 75%, у слабкому та зрідженому – 7,16 тис. га або 25%.
- Внаслідок погодних умов, що склалися, місцями у південних районах області на 1,5 тижня раніше звичайних строків було відмічено відновлення вегетації у озимої пшениці. Враховуючи сприятливі погодні умови, в області проводиться підготовка ґрунту до сівби та підживлення озимих культур на зерно. На сьогодні підживлення здійснено на площі 196 тис. га або 28% до прогнозу, озимий ріпак підживлено на площі 10 тис. га або 34%. За попередніми даними районів, загальна посівна площа сільськогосподарських культур у всіх категоріях господарств під урожай 2017 року очікується 1593,9 тис. га. Зернові культури в усіх категоріях господарств прогнозується посіяти на площі 911,2 тис. га або 48% у структурі посівних площ, що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах. Посів ярих зернових культур прогнозується на площі 245,4 тис. га, в тому числі ранніх ярих зернових – 138,8 тис. га, - повідомив Андрій Поляков.
За даними Департаменту, для проведення весняно-польових робіт потреба в насіннєвому матеріалі ярих зернових і зернобобових культур становить 37,1 тис. тонн, у наявності є 36,9 тис. тонн, тобто 99,4 % до потреби. Для забезпечення валового збору сільськогосподарських культур у запланованих обсягах господарствами передбачається використати 37,4 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив. За оперативними даними районів, сільськогосподарськими підприємствами придбано 30,7 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив або 84% до заявки. Загалом у першому півріччі 2017 року заявлена сільгоспвиробниками потреба в засобах захисту рослин на період весняно-літніх робіт становить 1084 тонни, у тому числі в гербіцидах – 759 тонн. За оперативною інформацією Держспоживслужби, в господарствах є 767 тонн пестицидів, що складає 71% до потреби, в тому числі 537 тонн гербіцидів - 71%.
Не меншу увагу аграрії приділяють підготовці технічного парку до проведення весняно-польових робіт. На сьогодні відремонтовано 84% тракторів і сільськогосподарських машин. Закуплено понад 70% дизпалива та 80% бензину від необхідного.
За словами в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрія Полякова, нині дуже гострими питаннями для сільгоспвиробників залишається робота ГУ Держпраці та проведення в області заходу «Врожай». За офіційно підтвердженими результатами, в 2016 році внаслідок легалізації працевлаштування люди додатково отримали 28 мільйонів гривень, у результаті чого до бюджету надійшло близько 12 мільйонів гривень податків та зборів. Також завдяки оформленню земельних ділянок до бюджетів усіх рівнів надійшли 4,1 мільйона гривень коштів за оренду землі, єдиний податок з яких склав 2,1 мільйона гривень.
Костянтин Бриль наголосив на важливості підбиття підсумків минулорічного заходу «Врожай- 2016».
- На сьогодні особлива увага приділяється роботі Державної фіскальної служби, яка перевірятиме подані фермерами декларації. Останні допоможуть підтвердити наявність земель, які оброблялись, проте з них не сплачувалися відповідні податки. Ми маємо провести співставлення того, що реально заробляють та про що звітують наші аграрії, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Також очільник регіону дав доручення Департаменту агропромислового розвитку ОДА продовжити роботу щодо сприяння успішному проведенню весняно-польових робіт на території регіону та консолідації зусиль у проведенні заходу «Врожай-2017».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю