Про таке рішення було оголошено під час робочої зустрічі представників дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, фахівців Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей, представників поліції.
Кластер захисту дітей входить до кластерної системи, яка була активована в Україні у 2014 році з настанням військового конфлікту. Кластер – це форум для обміну досвідом та інформацією. Ця система поєднує всі організації ООН, які займаються питаннями надзвичайної ситуації в Україні, а також громадські організації, державні структури, міжнародні організації.
Мета цього кластеру – координувати діяльність усіх організацій, що працюють із сім'ями, які так чи інакше постраждали від конфлікту – переселенців, які проживають на прифронтових територіях, приймаючої спільноти.
Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан наголосив, що Запорізька область потребує особливої уваги, бо це прифронтовий регіон.
- За три роки агресії до Запорізької області прибула велика кількість вимушених переселенців із Криму та Донбасу. Наразі лише зареєстрованих вимушених переселенців у нашому регіоні налічується близько 90 тисяч осіб. Значну кількість серед них складають діти – понад 10,5 тисячі, також понад 4 тис. людей з інвалідністю та 52,5 тис. людей похилого віку. З початку міграції Запорізька область отримувала допомогу від різних міжнародних організацій, Червоного Хреста України тощо. Ми отримали певні ресурси, які дали можливість забезпечити харчуванням, житлом, речами, медичними послугами ці верстви населення. Також з жовтня 2014 року діє програма державної допомоги, наразі всі переселенці отримують виплати, пенсії, допомогу для тимчасово безробітних. Окрім вимушених переселенців допомога також потрібна сім’ям, а особливо – дітям військових та учасників АТО, - зазначив посадовець.
Готовність до подальшої співпраці висловив координатор кластеру захисту дітей Садакат Ша Рогханеі.
- Важливою метою роботи кластеру захисту дітей є підвищення ефективності реагування у сфері захисту дітей, а також уникнення прогалин у роботі. Враховуючи поступове покращення ситуації в Запорізькій області, кластер захисту дітей планує перехід до транзитного періоду і передачі керівництва кластером до державних структур. ЮНІСЕФ, як і раніше, буде надавати технічну допомогу в реалізації перехідного плану кластеру захисту дітей у майбутньому. Також залишаються ще певні проблемні питання, тому допомога та підтримка будуть надаватися й надалі, - запевнив координатор проекту.
Слід додати, що аналогічні передачі кластера вже відбулися в Харкові та Краматорську.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю