Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Музейний вісник» запрошує у подорож до пам’яток історії і природи

1 березня 2017 - 10:46

Запорізький обласний краєзнавчий музей презентував виданий ним 16-й номер щорічного «Музейного вісника»,  який виходить за підтримки Запорізької обласної ради та  Департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Фаховий збірник «Музейний вісник» користується великою популярністю в бібліотеках та серед професіоналів. Видавнича діяльність - один із важливих напрямків роботи обласного краєзнавчого музею. Науковці готують буклети, карти, туристичні путівники, монографії, де надають інформацію з історії краю, знайомлять запоріжців та гостей міста з найцікавішими експонатами в музейних залах, запрошують у подорож до пам’яток історії і природи краю.

Тематика публікацій «Музейного вісника» різноманітна, серед авторів - як досвідчені дослідники, так і молоді науковці, але всі вони об’єднані прагненням поділитися своїми здобутками в галузі історії.

- Видання буде цікавим як для фахівців та студентів, так і для широкого загалу громадян, - зазначив, презентуючи збірку, директор обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовський.

Минулий рік позначений важливими датами для музею: 95-річчя його заснування та 100-річчя від дня народження О. В. Бодянського – відомого українського археолога, дослідника Подніпров’я, який був співробітником музею і поповнив його колекцію тисячами експонатів.

 У новому номері «Музейного вісника» З. Х. Попандопуло присвятила ювілею закладу статтю «История формирования археологической коллекции». Своїми спогадами про О. В. Бодянського у нарисі «Лицар археології» поділилася І. Ф. Ковальова з Дніпра. Кияни С. М. Ляшко та О. Ф. Бєлов опублікували роботу «О. В. Бодянський – мандрівний археолог і філософ українських степів». О. В. Дровосєкова опублікувала раніше невідому статтю дослідника.

Традиційно матеріали, що публікуються, об’єднуються в такі розділи: музеєзнавство, археологія, історія, інформації, хроніка. В першому розділі науковий співробітник музею Шевцов А. С. публікує інформацію про перські бойові сокири-табери з колекції краєзнавчого музею, А. В. Волков знайомить з перським тесаком з фондів НЗХ. Читач порине у трагічні часи Другої світової війни, читаючи листи воєнного часу, що публікує Водоп’ян В. В. у статті «Жив, здоров, чего и вам желаю». Про поповнення геологічної колекції музею новими матеріалами розповідає Т. Г. Деркач.

В археологічному розділі опубліковано матеріали досліджень на територіях різних областей України: Полтавщини, Одещини. Запорізькі дослідники представили результати дослідження у 2012 – 2013 рр. комплексу якорів біля о. Хортиці. Продовжує своє багаторічне дослідження Г. І Шаповалов у статті «Середньовічні культові моделі якорів Т-подібного типу як джерело до історії українського національного герба».

Розділ «Історія» охоплює період з XVI ст. до сьогодення. О. Ю. Власов продовжує картографічні дослідження і публікує матеріали про острів Байда за джерелами XVI – XX ст. Стаття О. В. Чайки розповідає, як під час неврожаю 1833 – 1834 рр. влада намагалася вирішити питання забезпечення населення продовольством. С. Г. Іваницька та С. М. Ляшко розглядають постать В. Беренштама як дослідника археології Хортиці. Увагу читача привернуть і різнопланові публікації П. П. Кравчука про пам’ятку національного значення – будівлю Олександрівської земської управи та документальні матеріали агентурних зведень ДПУ про Дніпробуд та його керівництво. С. О. Звілінський на прикладі сім’ї Кернерів розглядає роль єврейського капіталу в економічному розвитку регіону. До подій 1945 р. звертається В. А. Лініков, який  у статті «Прапори над Берліном: незакінчена історія» аналізує документи і фотографії, пов’язані з прапором Перемоги, еволюцію легенди про нього. Про історію Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили» розповідають О. О. та О. А. Подпрятови.

Головним подіям у житті музею в ювілейному, 2016 році -  відкриття нових експозиційних залів, виставок, проведення масових заходів – присвячена стаття Косько Є. А.  «Музею 95 років».

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Запоріжжі діє безоплатна програма раннього виявлення раку: обстеження пройшли вже майже 2 тисячі мешканців

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 144 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 985-го дня війни

Залізничники Придніпровської залізниці відзначили професійне свято

Фізичне та ментальне здоров’я чоловіків: як його зберегти та попередити розвиток хвороб, розповів заступник гендиректора Запорізького обласного ЦКПХ

Поглибити знання про сучасну історію України можна безоплатно та онлайн: Мінмолоді підготувало добірку курсів

«Національний кешбек»: все більше запоріжців доєднується до державної програми

Військовослужбовець із Новоолександрівської громади отримав крісло колісне завдяки підтримці громади та волонтерів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.11.2024

55-річна жінка та 45-річний чоловік отримали поранення внаслідок ворожої атаки по Пологівському району

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.11.2024