Упродовж двох декад лютого озимі культури, багаторічні трави та плодові культури знаходились у стані зимового спокою. У періоди сильних морозів мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння на більшості спостережних ділянок знижувалась до 9-10°морозу, на спостережних ділянках у Михайлівському районі – до 15° морозу, що було небезпечно для посівів озимого ячменю та озимого ріпаку.
На всій території області спостерігалась нестійка погода: відбувалися коливання температури повітря, різної інтенсивності опади у вигляді дощу, снігу та мокрого снігу. Температура повітря підвищувалась до 3-7о тепла, кількість опадів на більшій частині території становила 13-20 мм, що відповідає 128-197 % від декадної норми, місцями у центральних та північно-східних районах випало 7-9 мм (72-92 % норми).
За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, за результатами аналізу зразків озимої пшениці та люцерни, взятих з господарських посівів, пошкодження та загибелі рослин у зразках не виявлено.
Для проведення весняно-польових робіт потреба в насінному матеріалі ярих зернових і зернобобових культур становить 37,1 тис. тонн. Наразі у наявності є 36,9 тис. тонн (99,4 % до потреби).
Окрім цього, відремонтовано 98% тракторів і сільськогосподарських машин. Закуплено понад 60 % дизпалива та 72 % бензину від необхідного. Накопичено 28,5 тис. тонн мінеральних добрив або 76 % до потреби.
У південних районах області розпочато підживлення озимих культур.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю