Підбиття підсумків роботи органів управління з питань цивільного захисту у 2016 році та визначення основних завдань на 2017 рік відбулося на зборах керівного складу цивільного захисту області, які провів заступник голови облдержадміністрації (стажування) Володимир Тоцький.
Виступаючи з доповіддю, директор Департамену з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея зазначив, що план заходів щодо цивільного захисту області у звітному році в основному виконано.
Для підвищення готовності органів управління, сил та засобів до здійснення практичних дій проведено чотири командно-штабні навчання в м. Енергодар, Василівському, Гуляйпільському та Більмацькому районах.
Також відбулося практичне тренування с органами управлуння та силами Пологівського району щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на залізничному транспорті.
Загалом протягом 2016 року в науково-методичному центрі цивільної оборони області пройшли навчання 3435 осіб.
Для укриття населення в области створено фонд захисних споруд у кількості 697 (у тому числі 328 сховищ и 369 протирадіаційних укриттів), з них: готові до використання 61 (8,8 %); обмежено готові 479 (68,7 %); не готові 157 (22,5 %).
Краще робота по утриманню захисних споруд проводиться в містах Енергодар, Запоріжжя, Чернігівському, Василівському, Токмацькому, Приморському та Новомиколаївському районах.
Найбільше не готові до використання захисних споруд у Бердянському, Пологівському районах та м. Токмак.
На сьогодні в області нараховується 31 хімічно небезпечне підприємство, де зберігається та використвується в технологічному процесі понад 4 тис. тонн хімічно небезпечних речовин.
Персонал цих об’єктів забезпечений промисловими протигазами на 99,6 %. Натомість забезпечення працівники підприємств, розташованих у зоні можливого хімічного забруднення, забезпечені засобами захисту лише на 9,6%.
Система централізованого оповіщення області в 2016 році перевірялася 12 разів, у тому числі 4 - з включенням сирен. Загалом система здатна виконувати покладені на неї завдання. Та оскільки вона працює орієнтовно з 1960 року і досі її модернізація не проводилася, існує низка недоліків. На їх усунення в 2017 році планується виділити з обласного бюджету 640 тис. грн.
Крім цього, відповідно до програми подальшого нарощування обласного матеріального резерву на 2017 рік запланована сума 1 млн. 100 тис. грн.. на придбання шиферу, пально-мастильних матеріалів, засобів забезпечення аварійно-рятувальних робіт, спецодягу тощо.
Учасники зборів також обговорили основні задачі на 2017 рік, визначені наказом керівника територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту - голови облдержадміністрації "Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту Запорізької області на 2017 рік".
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю