Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі музеї будують безбар’єрний простір

27 жовтня 2016 - 13:00

У Запорізькому обласному художньому музеї за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної держадміністрації відбувся семінар „Музей без бар’єрів”, присвячений питанням інклюзивної освіти та залучення музеїв до обслуговування людей з особливими потребами.

Як повідомила директор музею Інга Янкович, цей семінар – лише початок низки заходів:

- Ми визнаємо, що наші музеї, як і всі заклади культури, мало пристосовані для відвідин людьми з особливими потребами. Нині в нашому музеї триває реконструкція, ми зробимо наші приміщення зручнішими. Але вже зараз ми можемо готувати наших співробітників морально та фахово до роботи з людьми з особливими потребами. Найбільша проблема, яка потребує великих коштів, – переобладнання приміщень. Але ми сповнені надій на краще і сподіваємося, що наші музеї стануть закладами без бар’єрів, де доступ до колекцій та програм не обмежується ані фізично, ані ментально, де цінність кожної людини не обговорюється. Ми  плануємо провести кілька семінарів та практичних занять для працівників запорізьких музеїв, - повідомила Інга Янкович.

Спеціалісти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та практичні педагоги надали слухачам роз’яснення, як будувати спілкування з групами відвідувачів з різними потребами. Так, для людей із вадами зору краще мати копії експонатів, до яких можна торкатися, для людей з вадами слуху краще зробити акцент на відеовраженнях. До людей із психічними особливостями не слід звертатися особисто, краще спілкуватися з усією групою взагалі. Учасники семінару також  ознайомилися з досвідом Польщі, Ізраїлю, інших країн щодо створення комфортного безбар’єрного простору. Працівники музеїв дізналися багато нового для себе і впевнені, що отримані знання дозволять розширити коло відвідувачів.

Разом з тим, учасники семінару зазначили, що простір обласного центру не є комфортним для людей з особливими потребами, маломобільних людей, осіб похилого віку. Всюди перехожі натикаються на перепони – бордюри, сходинки, ями, двері, які важко відчинити самостійно. Пандуси, які повинні полегшити пересування, часто не можна використати, бо вони не відповідають жодним нормам. У сільській місцевості часто немає тротуарів взагалі, люди вимушені ходити проїжджою частиною. А правильно обладнані туалети для візочників у обласному центрі мають лише два гіпермаркети, збудовані за іноземними проектами. Тому для доступності та комфортності нашого простору треба зробити ще дуже багато.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

До зими – під новим дахом: в Запоріжжі активно відновлюють будинки, пошкоджені ворожими КАБами

Простір єднання та допомоги: у Запоріжжі відкрився новий ветеранський простір «Рубікон Hub»

єОселя стає доступнішою: молодь може отримати іпотеку з першим внеском від 10%

Новий інструмент підтримки для ВПО – субсидія на оренду житла

Майбутнє української енергетики – за атомною генерацією

Стартувала друга хвиля програми з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»

Україна повертає довоєнні показники експорту: Уряд продовжує покращувати логістику та підтримувати українських виробників

СБУ встановила чергових колаборантів, які організовували фейковий референдум у Мелітопольському районі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.11.2024

7 людей загинули, 25 отримали поранення внаслідок ракетної атаки рф по Запоріжжю.

Запорізькі підприємці, готуйтеся до важливого діалогу!

За жовтень українцям нараховано втричі більше національного кешбеку, ніж у вересні