На урочистому засіданні обласної координаційної ради козацтва з нагоди Дня захисника України підбито підсумки акції «Вшановуємо українську літературу». Протягом двох місяців педагоги та учні 40 вищих та середніх навчальних закладів області займалися поповненням Першої національної козацької бібліотеки, і в результаті передали понад 250 книжок з історії та культури, шедеврів класики, оповідань сучасних авторів. За словами голови ради Дмитра Сухініна, вдячними читачами вже стали воїни 55-ї окремої артилерійської та 37-го окремого мотопіхотного батальйону, десятки наших земляків, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції.
Найбільше книг зібрали колективи Запорізької державної інженерної академії, Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, вищого професійного училища № 23, школи Запоріжжя та Бердянська. Почесними Універсалами фундаторів бібліотеки відзначено директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяну Озерову, народних депутатів України Ігоря Артюшенка та Миколу Фролова, найактивніших школярів та освітян.
Окрім цього, чимало уваги приділили аналізу проекту обласної програми сприяння розвитку козацтва на 2017-2020 роки. Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко назвав головні заходи, передбачені цим документом: волонтерська допомога Українській армії, допризовна підготовка молоді, організаційне становлення козацтва, проведення конгресів, науково-практичних конференцій та «круглих столів», відзначення ювілейних і пам’ятних дат, пов’язаних із нашими видатними предками, військово-патріотичне виховання, популяризація здорового способу життя, фізкультури та спорту.
Верховний отаман міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» Ілля Лапін наголосив на важливості внесення до програми такого заходу як участь козаків у охороні громадського порядку та державного кордону, формуванні оперативного козацького резерву. Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Володимир Подорожко підкреслив актуальність програми, зробив акцент на комплексній підтримці патріотичного руху в регіоні.
Учасники засідання і запрошені науковці також обговорили роль і місце видатного дослідника і політика Михайла Грушевського в українській історії, значення його наукових праць для сьогодення, здобутки та фатальні помилки Центральної Ради, використання досвіду Української народної республіки у сучасному державотворенні, внесли пропозиції щодо відзначення 150-річчя з дня народження великого сина України.
Управління у справах преси та інформації