Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та Запорізький міський голова Володимир Буряк привітали легендарних ветеранів: єдиного з Героїв Радянського Союзу, хто залишився серед живих, Петра Якимовича Рубанова і визволителів Запоріжжя Павла Михайловича Василенка та Лідію Василівну Малигіну.
Представники влади побували у ветеранів вдома, вручили їм квіти, продуктові набори та пам'ятні подарунки. Разом вони переглянули фотоальбоми та згадали роки війни, фронтову молодість, а також розповіли цікаві історії з повоєнного життя.
Наприклад, командир ескадрильї штурмового авіаційного полку капітан Рубанов розповів, що свій військовий шлях розпочав з лютого 1942 року. У полку він відзначився подвигами і високою майстерністю льотчика-штурмовика. Адже, починаючи бойову роботу в полку з рядового пілота, він виріс до командира ескадрильї. За час перебування на фронтах капітан Рубанов здійснив 114 успішних бойових вильотів на бомбардування і штурмування живої сили й техніки противника. З них 34 вильоти - на І-153, 80 вильотів на ІЛ-2. Його особистий підпис був закарбований на стіні Рейхстагу.
А от Павло Михайлович Василенко в неповнолітньому віці брав участь у підпільно-партизанській боротьбі в організації «Ревком», яка діяла в місті Запоріжжя. Проте був викрадений до Німеччини, де перебував у концтаборі Дахау. Після закінчення війни був нагороджений відзнаками за бойові заслуги.
Лідія Василівна Малигіна розповіла, як у період з 1942 по 1945 роки вона перебувала у складі 4-го Українського фронту, отримала звання молодшого сержанта та була командиром відділення зв’язку. Свого часу вона брала участь у звільненні Запоріжжя від фашистських загарбників. У серпні 1945 року була демобілізована. За бойові заслуги перед Батьківщиною в роки Другої світової війни нагороджена орденом «За мужність», орденом Вітчизняної війни і орденом Перемоги. Також має вісімнадцять медалей, серед яких «За перемогу над Німеччиною» та «Захисникові Вітчизни».
Костянтин Бриль підкреслив, що такі самовіддані подвиги має пам’ятати кожен з нас. Тим більше, що героїчні звершення живуть у згадках кожної української родини.
- Сьогодні ми познайомилися з трьома зовсім різними долями наших ветеранів. Нині їм уже за дев’яносто. Проте кожен з них залишається оптимістом, незважаючи на всі пережиті жахіття війни. Те почуття гумору та любові до життя, яке є у ветеранів, – найкращий приклад для сучасників, - відзначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Управління у справах преси та інформації