З нагоди Дня Соборності України в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація книги «Вклоняємось доземно українському солдату», яка побачила світ у видавництві «Народна армія». Тут зібрано розповіді та інтерв’ю українських військовослужбовців та волонтерів, які захищали нашу свободу та незалежність у зоні проведення антитерористичної операції.
У книзі висвітлено маловідомі сторінки оборони Вуглегірська, коли чотири доби 70 воїнів – артилеристів та добровольців батальйону «Світязь» утримували навалу переважаючих сил ворога, знищили шість одиниць бронетехніки та багато живої сили противника. Розповідається про комбата 79-ї окремої аеромобільної бригади з позивним «Майк», який у боях за с. Логвинове знищив три ворожі танки, про героїчних оборонців Дебальцевого братів Ламбурських, Сергія Шаптала, Крістіана Тофта. Золотими літерами в історію української армії вписано подвиг захисників Донецького аеропорту – Героя України, спецпризначенця Олександра Трепака, майора Валерія Рудя, який жартома замовляв піцу у звільнений від бойовиків старий термінал летовища, бійця 81-ї окремої аеромобільної бригади, військового медика Ігоря Зиніча, який чотири рази відмовлявся від ротації та героїчно загинув при підриві терористами нового терміналу «українського Сталінграда», танкіста Євгена Межевікіна, багатьох інших воїнів-«кіборгів». Про жахи «днрівського» полону, постійні тортури, моральні та фізичні знущання згадують наші солдати Сергій Степанов, Олег Кузьміних та Остап Гавриляка. Окремою главою вписано подвиг українських жінок – волонтерів Тетяни Ричкової та Ольги Данилової, зв’язківців Альони Галамайчук, медсестри Оксани Тицької та Марії Годунок, військового лікаря Ольги Волошиної.
Вітаючи гостей бібліотеки, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко наголосив, що наша область однією з перших в Україні розпочала створювати свій літопис подвигу українських захисників. Творчою групою історичного факультету ЗНУ видано першу частину спогадів та свідчень запорізьких захисників України про події у зоні АТО, масштабну участь регулярних військ Російської Федерації у війні проти України, масове застосування нападниками заборонених видів озброєння.
Спогадами про бойові будні поділився заступник обласного військового комісара, учасник АТО Михайло Логвінов. З особливою теплотою він згадував дітей із звільненого м. Мар’їнка, які зустрічали колону наших військ із синьо-жовтими прапорцями та веселими усмішками. Демобілізований боєць батальйону «Волинь», депутат Запорізької міськради Володимир Москаленко розповів про величезний заряд енергії та людської теплоти, який вони отримували разом із дитячими малюнками та оберегами, перебуваючи на передовій, під ворожими обстрілами.
На завершення Владислав Мороко подарував книгу «Вклоняємось доземно українському солдату» учням Запорізького класичного ліцею, які прийшли на презентацію, та побажав їм бути гідними слави наших героїв. Уже невдовзі видання з’явиться у школах та бібліотеках усіх районів та міст нашого краю.
Управління у справах преси та інформації