Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації підбито підсумки соціально-економічного розвитку області в 2015 році, який, як і в цілому України, відбувався під впливом складних і неоднозначних зовнішніх і внутрішніх процесів.
Так, обсяг реалізованої промислової продукції за січень-листопад 2015 року склав 118,9 млрд. грн. або 8,8 % загального обсягу по Україні - це 3 місце серед регіонів.
Підприємствами області за цей період вироблено 29,4 % всієї електроенергії в країні, 74,0 % високовольтної апаратури, сталі – 37,7 %, чавуну – 17,4 %, прокату чорних металів – 29,0 %.
Проте зберігається тенденція скорочення обсягів промислового виробництва, за січень-листопад 2015 року – на 5,0 % (по Україні – на 14,4 %). За цим показником область посіла 10 місце серед регіонів.
Це обумовлено зменшенням виробництва у переробній промисловості на 7,6 %, частка якої у загальному обсязі реалізованої промислової продукції області складає 71,8 %. Падіння зафіксовано у: металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування – на 2,7 %, у т.ч. через зменшення об’ємів виробництва на ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпроспецсталь», ПАТ «Запорізький завод феросплавів» та ряді інших підприємств металургійного комплексу.
У машинобудуванні, крім ремонту і монтажу машин і устаткування, скорочення склало 8,2 %, що насамперед обумовлено ситуацією на ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (легкових автомобілів – на 72,2 % менше, вантажних – на 75,9 %), ПАТ «Запоріжтрансформатор» (на 13,0 %), а також на інших підприємствах галузі.
Виробництво коксу та продуктів нафтопереробки зменшилося на 28,2 %, в основному за рахунок провідного підприємства галузі – ПАТ «Запорожкокс».
Втратило позиції виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів на 5,3 %, головним чином через скорочення виробництва на провідному підприємстві галузі – ПАТ «Карлсберг Україна».
Загальні причини зниження обсягів виробництва є актуальними для більшості галузей промисловості: переорієнтація на інші ринки збуту, відсутність замовлень на внутрішньому ринку, високі тарифи на енергоресурси та залізничні перевезення, високі відсоткові ставки на кредитні ресурси.
Разом з тим, за підсумками січня-листопада 2015 року серед галузей промисловості зростання відбулося в добувній промисловості і розробленні кар’єрів – на 0,6 %, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 0,9 %, текстильному виробництві, виробництві одягу та шкіри – на 14,3 %.
Управління у справах преси та інформації