За даними Департаменту соціального захисту населення, на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в області перебуває 193 учасники бойових дій АТО, з них дев’ять інвалідів. Наразі вже оздоровлено 142 бійці, що складає 74% від заявленої потреби. Загалом за рахунок державного бюджету було придбано 148 путівок; за рахунок обласного бюджету – 20; за рахунок субвенції та місцевих програм - вісім путівок. Наразі між територіями розподіляються 66 додаткових путівок до санаторіїв.
Проаналізувавши стан забезпечення санаторно-курортного лікування учасників АТО, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін підкреслив необхідність активізувати інформування учасників АТО про їхні права на лікування за бюджетні кошти. В першу чергу це стосується міст Токмак, де не оздоровлено жодного учасника АТО (45 мають статус УБД, на черзі на оздоровлення - один); Пологи - 143 статус УБД, на черзі шість; Приазовського - 84 статус УБД, на черзі два, Чернігівського району - 39 статус УБД, на черзі нема жодного.
Подібна ситуація і з організацією психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції. Запорізькі області виділено 237 направлень на проходження курсу психологічної реабілітації. І якщо в місті Бердянськ, Комунарському, Заводському, Ленінському, Хортиць кому районах Запоріжжя, а також у Гуляйпільському, Куйбишевському, Пологівському та Мелітопольському районах було проведено ефективну роботу, то в Токмацькому, Розівському, Михайлівському, Кам’янсько-Дніпровському, Вільнянському, Веселівському районах та в місті Токмак інформування забезпечено на низькому рівні.
Під час селекторної наради з питань соціального захисту населення заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін дав доручення територіям негайно підготувати детальний звіт та виправити недоліки в роботі органів соцзахисту.
- Наші солдати зробили все, щоб сьогодні ми з вами мали мирне небо над головою. Тож наше з вами завдання – підтримати їх удома та подякувати за геройський вчинок. Сьогодні ми маємо різні пропозиції для їх відпочинку й оздоровлення. Це санаторії Харківщини, Одещини та Західної України. Причому ветерани АТО можуть поїхати відпочити туди разом зі своїми дружинами. Для того, щоб хлопці погоджувалися на санаторно-курортне лікування чи психологічну реабілітацію, нам потрібно підключити до роботи місцевих волонтерів, товаришів по службі з ради ветеранів АТО. Тобто тих людей, яких вони знають і яким довіряють. Також органи соцзахисту мають надати максимальну підтримку в оформленні всіх документів, необхідних для цих поїздок, - підкреслив Едуард Гугнін.
Також учасники наради обговорили питання підвищення рівня соціального захисту учасників антитерористичної операції, порядок забезпечення учасників АТО земельними ділянками, використання коштів на заходи соціальної та професійної адаптації учасників АТО (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку). Для здійснення заходів із профадаптації учасників АТО передбачено 752,036 тис. грн. Наразі Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації на навчання направлено 49 учасників АТО та укладено договори на загальну суму 185,9 тис. грн. Найближчим часом планується укласти ще 17 договорів щодо професійної адаптації 85 учасників АТО за різним професійним спрямуванням на загальну суму понад 252,4 тис. грн.
Управління у справах преси та інформації