До Дня пам’яті жертв голодоморів в обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Спротив геноциду. 1932-1933 рр.», що розповідає, як у надлюдських умовах українське суспільство, передусім селянство, чинило опір сталінському тоталітарному режиму в 1920 - на початку 1930 -х років.
У заході взяли участь директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Олександр Зубченко, історики, краєзнавці, громадськість, ЗМІ.
Фотодокументальні стенди «Спротив геноциду» створені Українським інститутом національної пам'яті спільно з галузевим державним архівом Служби безпеки України. На стендах представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів оприлюднюється вперше. Загалом виставка складається з 18 стендів.
- Ми повинні донести правду про геноцид Українського народу в 1932-1933 роках, показати, що українці в надлюдських умовах вистояли, вижили, вибороли свою незалежність, - зазначив директор Департаменту Владислав Мороко. Також він запросив усіх присутніх сприяти у створенні інтерактивної карти місць поховань жертв голодоморів та політичних репресій на території області.
Олександр Зубченко, в свою чергу, передав обласному краєзнавчому музею розроблену Українським інститутом національної пам’яті соціальну рекламу «Люди правди», що містить 15 плакатів про осіб, які розповідали світу правду про Голодомор.
У першому розділі експозиції розкриваються історичні обставини, в яких опинилась Україна у 1920-их роках, другий присвячено селянським виступам і повстанням напередодні Голодомору 1932 - 1933 років. Третій розділ розкриває механізми вчинення злочину геноциду у 1932 -1933 роках.
Четвертий розповідає про спротив українців тоталітарному режиму в умовах Голодомору. Завершальними є стенди, присвячені наслідкам вбивства українців голодом, де представлено карту із районним розподілом масштабів смертності в Україні.
Виставка буде експонуватися в обласному краєзнавчому музеї протягом двох тижнів, після чого протягом грудня її зможуть переглянути жителі області в районних і міських музеях.
Управління у справах преси та інформації