Обласна координаційна рада з питань соціального захисту неповнолітніх, яку очолює заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, розпочала розширене засідання, що триватиме два дні. Відкриваючи захід, Едуард Гунін відзначив, що саме соціальний напрямок роботи визначено головою облдержадміністрації Григорієм Самардаком пріоритетним. Поліпшення цієї роботи посадовець насамперед пов’язує з оновленням Запорізької міської та обласної ради. Особливої уваги потребує захист прав маленьких переселенців, яких наразі в області налічується 12,5 тисячі.
- Військові дії на сході країни то вщухають, то знову спалахують, тож наші сподівання на відтік переселенців та повернення їх у рідні міста не виправдовуються. Навпаки, за останні дні до Запоріжжя прибули щонайменше 20 неповнолітніх із зони АТО, а ми розуміємо, що за кожним з них є ще родини. До того ж область у листопаді отримала додаткові субвенції на освіту та медицину, призначені зокрема для надання освітніх та медичних послуг вимушеним переселенцям із зони АТО. Таким чином стає зрозумілим, що саме ми повинні опікуватися цими категоріями, - наголосив посадовець.
У свою чергу, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвеєва зазначила, що важливим напрямком роботи Служби є зменшення кількості безпритульних і бездоглядних дітей. Логічним продовженням цього процесу є зменшення кількості неповнолітніх, що перебувають у притулках. Так, якщо в 2006 році в області працювало шість притулків для дітей на 215 місць, у яких протягом року перебувало 1505 підопічних, то за 9 місяців цього року в п’яти центрах соціально-психологічної реабілітації на 215 місць перебувало лише 569 дітей.
- Але слід зазначити, що за останні два місяці значно зросло навантаження на ці заклади. Так, із навантаженням понад 100% працюють Пологівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації (130%) і Мирненський обласний центр (117%), - підкреслила посадовець.
Також Антоніна Матвеєва наголосила, що одним із пріоритетів, визначеним на колегії Мінсоцполітики у листопаді, є продовження популяризації національного усиновлення.
- Вважаю, що нам потрібно поновити проведення масштабної інформаційної кампанії з пропагування розвитку усиновлення, опіки, піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, - зазначила очільник Служби.
Під час розширеного засідання члени координаційної ради разом з фахівцями з соціальної роботи підбили та обговорили цьогорічні підсумки реалізації прав дітей та їхнього захисту. Крім того, рада планує оновити свій склад, а також надати пропозиції змін до законодавства з прав дитини з урахуванням децентралізації та необхідності додаткового забезпечення прав дітей-вимушених переселенців із зони АТО.
Управління у справах преси та інформації