За ініціативи радника Міністерства соціальної політики України Галини Корнієнко в облдержадміністрації відбулася презентація всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє», який реалізує програму надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються до Дніпропетровської області з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО.
Дніпропетровська область, як і Запорізька, одними з перших зустрілися з викликами, пов’язаними з масовим напливом вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей. За словами представника фонду Дениса Величка, при відсутності законодавчої бази постала необхідність розробити систематизований підхід для забезпечення їх нагальних потреб.
- Головна проблема – фінансування. Оскільки в бюджеті кошти на це не були передбачені, ми орієнтувалися на отримання допомоги від міжнародних неурядових та гуманітарних організацій. Провели зустрічі з їхніми представниками і від усіх отримали чіткий месидж: системне надання допомоги можливе тільки за наявності політичної волі і дієвої підтримки органів влади, - розповів Денис Величко.
Дніпропетровська обласна рада пішла назустріч і ухвалила Обласну програму надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються до Дніпропетровської області з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО, на 2014 – 2016 роки, взявши на себе роль координатора та контролера за її виконанням.
Посадовець зазначив, що це послужило позитивним сигналом для донорів, які навіть самі почали пропонувати допомогу. Тепер фонд співпрацює з такими потужними організаціями як Управління Верховного комісара з питань біженців ООН, USAID, міжнародним фондом «Відродження» тощо.
У свою чергу, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан поінформував про організацію роботи з підтримки вимушено переміщених осіб у Запорізькій області. Їм надається вся необхідна соціальна допомога. Але позиція Запорізької ради попереднього скликання полягала в тому, щоб не приймати окрему програму. Тому заходи соціального захисту і вимушених переселенців, і учасників АТО було закладено в уже існуючу програму «Назустріч людям». Посадовець зазначив, що новому складу облради пропонуватимуть ухвалити окрему програму з цього питання.
Крім цього, за підсумками зустрічі дніпропетровські та запорізькі фахівці домовилися спільно звернутися до органів центральної влади з пропозицією виробити механізм надання регіонам субвенцій з урахуванням у складі їх населення вимушених переселенців.
Управління у справах преси та інформації