У розпал опалювального сезону актуальними залишаються питання призначення житлових субсидій та соціальної підтримки громадян, які порушено під час обласної селекторної наради, проведеної директором Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігорем Мещаном.
Посадовець повідомив, що з метою підвищення ефективності роботи структурних підрозділів з питань соціального захисту населення і спрощення процедури призначення житлових субсидій Міністерством соціальної політики України реалізовано проект електронного сервісу попередньої реєстрації документів. Його дія розповсюджується по всій території України.
Система адаптована для інформаційної підтримки процесів первинної реєстрації пакетів документів для призначення житлової субсидії, які подаються громадянами в електронному та паперовому вигляді.
Територіальним органам виконавчої влади доведено реквізити доступу до системи окремо по кожному структурному підрозділу.
Ігор Мещан також поінформував про результати діяльності щодо залучення населення області до Програми житлових субсидій.
За оперативними даними на 19 листопада, з урахуванням кількості справ, які діяли в опалювальний період 2014/2015 років, у органах соціального захисту населення області знаходиться 212 тис. справ або 97 % від мінімальної кількості.
Найкращих показників у цій роботі досягли: м. Токмак (158,1%), Мелітопольський район (151,3%), Бердянський (142,1%), Михайлівський (130,1%), Кам’янсько-Дніпровський (125,5%), Пологівський (124,2%), Гуляйпільський (117,8%), Вільнянський (115,3%), Якимівський (112,9%), Веселівський (111,8%), Приазовський (107,6%), Приморський (107,6%), Чернігівський (106,5%), Ленінський м. Запоріжжя (106,4 %), Шевченківський м. Запоріжжя (102,7%), м. Мелітополь (102,5%), Оріхівський (101,8%) та Куйбишевський райони (100,4%); а також м. Бердянськ (100,1%), які перевищили мінімальні показники.
Наближаються до поставлених завдань у Токмацькому районі (98,4%) та Жовтневому районі м. Запоріжжя (94,9 %).
Крім цього, посадовець акцентував увагу учасників наради на тому, що у зв’язку з втратою чинності Законом України “Про міліцію” втратили право на пільги такі особи: звільнені зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції; начальницького складу податкової міліції; рядового і начальницького складу кримінально-податкової служби; діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-податкової служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків; непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні.
Як підкреслив директор Департаменту, особи, які втратили право на пільги, можуть звернутися за призначенням житлової субсидії.
Управління у справах преси та інформації