За підтримки Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації благодійним фондом «Сподівання» в рамках Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Японії реалізується проект «Соціальний супровід внутрішньо переміщених осіб» кейс-менеджмент. Основною метою проекту є надання допомоги внутрішньо переміщеним особам у доступі до ресурсів, необхідних для їх проживання і функціонування у громаді, безпечне розміщення та адаптація до нових умов проживання.
За даними фахівців Департаменту соціального захисту населення ОДА, основною діяльністю кейс-менеджера буде надання безпосередньої допомоги вимушеним переселенцям, їх сім’ям та родичам, оцінка й урегулювання ситуації, що склалася, визначення пріоритетних проблем та доступних способів їх розв’язання. Кейс-менеджер підтримує внутрішньо переміщених осіб у спробах повернутися в свою громаду чи налагодити гідний рівень життя в новій громаді. Основними принципами роботи кейс-менеджерів у роботі з внутрішньо переміщеними особами є дотримання прав людини, індивідуальний підхід, орієнтація послуг на потреби, врахування культурних та мовних особливостей, орієнтація на сильні сторони особистості, налагодження партнерських стосунків, застосування командного підходу в роботі.
На сьогодні укомплектовано посади кейс-менеджерів по роботі з внутрішньо переміщеними особами в місті Запоріжжя та області. Загалом до цієї роботи будуть залучені 20 спеціалістів кейс-менеджменту. Серед них - 10 осіб безпосередньо з числа вимушених переселенців. Вони вже пройшли навчальний тренінг, проведений представниками ПРООН.
Крім цього, триває робота щодо створення робочих місць при управліннях праці та соціального захисту населення міськвиконкомів, управліннях соціального захисту населення райдержадміністрацій та у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Управління у справах преси та інформації