Вісімнадцять обдарованих школярів і студентів області - переможців всеукраїнських учнівських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України отримали стипендію Президента України. З них троє учнів загальноосвітніх навчальних закладів одержуватимуть її вдруге.
Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, урочисте вручення стипендій відбулося у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Загалом стипендіатами стали 139 школярів і 131 студент з усієї України. З них 14 школярів і чотири студенти Запорізького краю. Найбільше стипендіатів – четверо - є учнями ліцею №99, двоє – технічного ліцею, ще двоє навчаються в Київському політехнічному інституті. Також президентські стипендії отримали учні запорізьких гімназій № 28, 93, 71, ліцею «Логос», Веселівської школи № 2, Енергодарського багатопрофільного ліцею, Дніпрорудненської гімназії «Софія», Мелітопольської гімназії № 19 та запоріжці - студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Київського відділення Московського фізико-технічного інституту.
У Департаменті зазначають, що право на отримання президентської стипендії учні й студенти виборюють у жорсткій конкуренції. Адже у всеукраїнських учнівських олімпіадах щорічно бере участь близько трьох мільйонів учнів, з яких понад 2 тисячі змагаються у фіналі і майже половина з них посідає призові місця. У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт за перше місце у своєму науковому напрямі (а їх загалом 63) змагаються 100 тисяч школярів-старшокласників – членів Малої академії наук.
Проте, незважаючи на таку конкуренцію, деякі учні й студенти отримують державну винагороду не вперше. Так, 30 цьогорічних лауреатів одержують стипендію вдруге, 11 – утретє. Серед тих, хто отримуватиме президентську стипендію вдруге, - троє запорізьких учнів: Владислав Савченко (ліцей «Логос»), Микола Авраменко і Юлія Орлова (багатопрофільний ліцей № 99).
Розмір стипендії, яка виплачується протягом 12 місяців, визначає Кабінет Міністрів України. Цього року вона становить 1243 гривні.
Талановиту молодь з отриманням фінансової винагороди за навчання привітали організатори конкурсу, представники Міністерства освіти України, науковці, а також український гурт «Хорея Козацька», який заграв музику України різних епох і заспівав пісні, написані січовими стрільцями, поетами і літописцями.
Управління у справах преси та інформації