Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Допомогу по безробіттю отримують майже три тисячі переселенців

26 жовтня 2015 - 10:03

Допомогу по безробіттю отримують майже три тисячі переселенців

Одним з важливих завдань обласних служб зайнятості залишається сприяння у працевлаштуванні внутрішньо перемішених осіб з Луганської та Донецької областей і республіки Крим.

За повідомленням обласного центру зайнятості, станом на 23 жовтня у територіальних центрах зайнятості області зареєстровано 3343 переселенці, з яких отримують допомогу по безробіттю 2910 осіб.

Працевлаштувати на сьогодні вдалося 746 переселенців, крім того, 626 осіб було залучено до громадських робіт.

Також завдяки службам зайнятості 195 внутрішньо перемішеним особам була надана можливість безкоштовно пройти професійне навчання та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці.

В обласному центрі зайнятості зазначають, що Державна служба зайнятості готова й надалі сприяти працевлаштуванню переселенців. У центрах зайнятості їм допомагають знайти роботу – тимчасову або постійну; взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру; пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію; отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття. В усіх центрах зайнятості діє єдина база вакансій по Україні, крім того усі вакансії знаходяться у вільному доступі.

В обласному центрі зайнятості також підкреслюють, що облік та реєстрація здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування, усі послуги центру є безкоштовними. Навіть якщо у переселенця немає документів, в центрах зайнятості він може отримати інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості; консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості; рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

Для внесення даних до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості як шукача роботи та підбору роботи, внутрішньо переміщеній особі необхідно подати до центру зайнятості паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю, крім вищезазначених документів слід подати трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір); диплом або інші документи про освіту; військовий квиток (у разі необхідності). Переселенці, які зареєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської області, мають право продовжувати отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю у будь-якому іншому центрі зайнятості за місцем перебування.

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 997-го дня війни

Власники рахують збитки: внаслідок ворожої атаки дронами Запоріжжя пошкоджено об’єкти торгівлі

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров зустрівся із мешканцями зруйнованого будинку по Запорізькій, 2-А

Діалог влади та бізнесу триває: на порядку денному грантові програми для підприємців

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 996-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.11.2024

67-річний чоловік загинув під час обстрілу ворожою артилерією  Пологівського району.

Прозорість у наданні медичних послуг та розбудова безбарʼєрного середовища: в Запоріжжі відбулося засідання Координаційної ради ветеранів війни

Енергосистема в Запорізькій області працює стабільно, – речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго»

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відзначив свій 85-й ювілей

Віталій Безгін: «Держава має захистити не обласні центри та більш заможних, а захисьити, перш за все, громади й мешканців тих територій, що є деокупованими, ураженими та прифронтовими»

Як правильно користуватися пічним опаленням – рекомендації Штабу згуртованих громад