До Запорізької області прибули представники Консультативної місії ЄС з питань реформування сектору цивільної безпеки, які зокрема зустрілися з працівниками відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації.
Фахівці обговорили актуальні питання покращення роботи правоохоронних органів усіх рівнів.
Зокрема, сторони висловили спільну позицію щодо позитивного впливу децентралізації влади на можливості забезпечення громадського порядку. Адже надання місцевим громадам більших бюджетних повноважень дозволить створити умови для покращення матеріально-технічного забезпечення правоохоронних органів, які працюватимуть на громаду і в її інтересах.
Окремо зупинилися на питанні співпраці з громадськістю, роботи Ради оборони області та боротьби з корупцією.
Особлива увага була приділена спільній діяльності з реформування інституту дільничних інспекторів міліції. Наразі Консультативною місією ЄС розробляються пропозиції до законодавчих актів України, спрямованих на впровадження принципу «поліцейська діяльність, орієнтована на громаду». За словами начальника відділу Олександра Рибалка, Запорізька область готова долучитися до цієї ініціативи та бути пілотним регіоном України для її реалізації.
Довідково: Консультативна місія ЄС (КМЄС) направлена до України за рішенням Ради ЄС від 22 липня 2014 року. Її мета — посилити та підтримати реформи сектору цивільної безпеки України і таким чином зробити свій внесок у їх планування та реалізацію. Результатом роботи має стати створення в Україні збалансованих сил безпеки, які гарантуватимуть верховенство права, виконуватимуть правоохоронні функції, посилюючи власну легітимність у всіх сферах і регіонах України та зміцнюючи довіру громадськості повним дотриманням прав людини.
КМЄС консультує та надає підтримку відповідним державним органам України в секторі цивільної безпеки в концептуальному плануванні та послідовній реалізації їхніх комплексних і цілісних зусиль у реформуванні правоохоронних органів (міліції, Прикордонної служби, Національної гвардії та Служби безпеки), органів системи верховенства права (судової системи та прокуратури), також у контексті наскрізних аспектів ефективного управління (боротьби з корупцією, прав людини, реформи державного управління та стратегічних комунікацій).
Управління у справах преси та інформації