З нагоди Дня захисника України у с. Заливне Новомиколаївського району відбулося відкриття меморіальної дошки учаснику української національно-визвольної революції 1917-1921 років, генерал-хорунжому армії Української Народної Республіки Олександру Йосиповичу Вишнівському.
За радянських часів його таврували «націоналістом» та «петлюрівцем». За згадку цього імені на людей очікували репресії, концтабори, каральні психіатричні заклади. Увічнення пам’яті полководця ініціювали обласний осередок Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка та народний депутат України Ігор Артюшенко. Активну допомогу надали місцеві фермери, підприємці, волонтери, перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Курносов.
Вклонитися пам’яті свого видатного земляка прийшли школярі, жителі села, обласні та районні посадовці. За дорученням очільника області Григорія Самардака учасників церемонії привітав начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.
- У активній співпраці влади, соціально-відповідального бізнесу та громадськості Новомиколаївщина першою у Запорізькому краї позбувається радянських догм, повертається до себе та своєї історії. Сто років тому Олександр Вишнівський та його бойові побратими, як і полеглі на нинішній, вітчизняній війні герої-новомиколаївці Іван Клевчук, Костянтин Закревський, В'ячеслав Комар, Олександр Шевченко та понад сто запоріжців, не шукали вигод і слави. Погано організовані та слабко озброєні вони пішли в бій проти набагато чисельніших російських загарбників. Вони мріяли про те, що і ми сьогодні – вільну, незалежну, єдину Україну, де представники всіх націй, народів та конфесій будуть жити у мирі та взаємній повазі, - зазначив посадовець.
Учні Терсянської школи висвітлили історію життя та бойовий шлях Олександра Вишнівського - боротьбу із більшовиками на Київщині, Житомирщині та Поділлі, вихід із оточення з невеликою групою бійців, що зуміла роззброїти прокомуністично налаштований Бесарабський полк. Волонтер 55-ї окремої артилерійської бригади Катерина Матюха наголосила на існуванні тісного духовного зв’язку різних поколінь захисників України, навела приклади мужності та відданості Батьківщині, які демонстрували синьожупанники Олександра Вишнівського та наші «боги війни». Заступник голови обласної «Просвіти» Анатолій Ажажа розповів про участь громадських активістів у реалізації закону «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», подарував сільській бібліотеці книги про визвольний рух 1917-21 років.
Пам’ять борців за свободу України вшанували хвилиною мовчання. Активістів громадської організації «Молода січ» Григорія Приходченка та Євгенію Розсоху, які багато років займаються військово-патріотичним вихованням молоді, було відзначено подяками облдержадміністрації.
Директор сільського клубу Алла Ожгихіна висловила впевненість, що незабаром зусиллями місцевих та запорізьких краєзнавців вдасться віднайти нащадків Олександра Вишнівського та більше дізнатися про долю родини українського героя.
Управління у справах преси та інформації