Зустріч психологів і фахівців соціальних служб, які працюють з переселенцями та учасниками АТО, і делегацією Школи охорони здоров’я Блумберг Університету Джонса Хопкінса (США) на чолі з доктором Намрітою Сінгх відбулася на базі Класичного приватного університету. Американські фахівці прибули з метою вивчення ситуації щодо психологічного і психічного стану бійців та внутрішньо перемішених осіб та допомоги, яка надається їм соціальними службами області.
Як повідомили у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, Школа охорони здоров’я Блумберг розпочинає трирічну програму з підвищення потенціалу в сфері лікування і досліджень в Україні за підтримки Програми жертв тортур Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Програма призначена для розширення можливостей в Україні допомагати особам з проблемами психічного характеру, що виникли внаслідок військової травми. У першу чергу мова йде про лікування переселенців та інших осіб, які постраждали від військових дій в Україні. Університетом Джонса Хопкінса розроблено якісно нову методику допомоги цим категоріям, яка продемонструвала успішні результати в Бірмі, Ірані, а також деяких штатах США, де відбувалися сутички. Цю методику планують адаптувати до реалій України.
Наразі фахівці Університету Джонса Хопкінса обирають регіон, де буде впроваджено проект. Остаточне рішення буде прийнято невдовзі. Проте, як зазначили у Департаменті соцзахисту, вже сама зустріч з американськими фахівцями дала поштовх для нового погляду на проблеми, що виникають у осіб, які постраждали внаслідок військових дій. Адже вони можуть потребувати не лише психологічної, а й психіатричної допомоги.
Управлінні у справах преси та інформації