Хоча кількість тимчасово переміщених осіб, які прибувають до області, залишається стабільною протягом кількох місяців – 20-35 осіб за добу, в останні два дні вона несподівано зросла. Так, за даними регіонального штабу з питань соціального забезпечення та тимчасового розміщення сімей та переселенців із зони проведення АТО, 21 вересня у якості переселенців зареєструвалися 105 осіб, 22-го – 48.
За словами керівника штабу Миколи Голованя, це, з одного боку, пов’язано з міграцією переселенців Україною, адже до області наразі прибувають люди, які з певних причин не змогли влаштуватися в інших містах. З другого, – повертаються переселенці, які відвідували влітку свою малу батьківщину, але зрозуміли, що жити там не можна – будинки зруйновані, роботи немає.
- Десь половина тих, кого ми реєструємо, це люди, які давно виїхали із зони АТО та намагалися облаштувати своє життя в інших містах України. З якихось причин це не вийшло і вони шукають більш комфортні умови у нас. Так, до нас звертаються переселенці, які вже перебували в Київі, Дніпропетровську, Полтаві, - зазначив посадовець.
Він підкреслив, що транзитне містечко вже заповнено майже на 90%, у ньому мешкають 413 осіб, з них 121 дитина.
За словами керівника штабу, внутрішньо переміщеним особам надається комплексна підтримка.
- Це й допомога психологів, навіть у тих випадках, коли люди не кажуть, що вона їм потрібна. Ми завжди бачимо, коли людина морально виснажена і потребує підтримки. Це й консультації, поради – де шукати роботу, де отримати гуманітарну допомогу. Ми допомагаємо зорієнтуватися в місті, щоб люди, не витрачаючи зайвих грошей, змогли доїхати до потрібного місця. Крім того, штаб активно співпрацює з недержавними організаціями, що займаються питаннями вимушених переселенців, - каже Микола Головань.
Серед питань, які актуальні для внутрішньо переміщених осіб, крім забезпечення житлом і роботою, залишається і відновлення документів, оскільки останнім часом, за даними штабу, збільшилася кількість осіб, які з різних причин втратили паспорти. У більшості випадків ці питання вирішуються оперативно.
Загалом станом на 23 вересня в області у якості вимушених переселенців, які приїхали з Донецької, Луганської областей та окупованої території Автономної Республіки Крим, зареєстровано 65 915 осіб. З них 9229 – чоловіки, 20046 – жінки, 16 558 – діти, 20082 – інваліди та люди похилого віку.
Нагадаємо, регіональний штаб з питань соціального забезпечення та тимчасового розміщення сімей та переселенців із зони проведення АТО функціонує при Головному управлінні ДСНС України в Запорізькій області, який розташований по вул. Грязнова, 65 (перший поверх). Також громадяни можуть звернутися до штабу за телефоном 787-94-31 або зателефонувати на безкоштовні номери 101 та 112, з яких їх переключать на обласний штаб.
Управління у справах преси та інформації