Питання фінансового забезпечення збиральної кампанії та державної підтримки суб'єктів господарювання АПК у 2015 році було обговорено під час всеукраїнської селекторної наради, в якій взяли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький та начальник управління фінансово-кредитного та економічно-правового забезпечення Департаменту Ніна Афанасьєва.
Як повідомили у Департаменті, згідно з прогнозним розрахунком, наданим райдержадміністраціями, потреба в коштах для проведення комплексу збиральних робіт у сільськогосподарських підприємствах області на 2015 рік становить 4 млрд. 91 млн. грн. Станом на 21 вересня сума витрат на проведення комплексу осінньо-польових робіт по області складає 2 млрд. 868 млн. грн. або 70,1 %
Основним джерелом покриття витрат на проведення комплексу весняно-польових робіт є власні кошти господарств та банківські кредити. Рівень забезпечення власними коштами за розрахунком складає 86%, а банківськими кредитами – 14%.
Прогнозується, що обсяг залучених підприємствами кредитів складе 302,3 млн. грн. Станом на 21 вересня, за оперативною інформацією банків, кредити надано 123 підприємствам АПК на суму 281,6 млн. грн., що складає 93,2 % від потреби.
Як зазначили у Департаменті з посиланням на інформацію управління Національного банку України в області, обсяг залучених кредитів у порівняні з початком року збільшився на 348,7 млн. грн. або на 41,8 %.
В області реалізуються заходи щодо фінансової підтримки аграріїв шляхом здешевлення кредитів.
Так, відповідно до наказу Мінагрополітики Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації виділено асигнувань на здешевлення кредитів у сумі 11 млн. 167 тис. грн.
Для визначення суб`єктів господарювання агропромислового комплексу, яким буде надано фінансову підтримку, розпорядженням голови облдержадміністрації Григорія Самардака створено конкурсну комісію.
На сьогодні до неї звернулося 17 сільськогосподарських підприємств області з розрахунковим розміром компенсації 8 млн. 383,8 тис. грн. або 75 % від виділених асигнувань. З них п’ять підприємств, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції за останній рік до 10 млн. грн., - з розрахунковим розміром компенсації 645,6 тис. грн., та два підприємства, що провадять діяльність з вирощування та розведення великої рогатої худоби молочних порід, - з розрахунковим розміром компенсації 3 млн. 353 тис. грн. Прогнозований залишок нерозподілених компенсаційних коштів наразі складає 2 млн. 783 тис. грн.
Засідання конкурсної комісії з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів відбудеться 28 вересня 2015 року.
Управління у справах преси та інформації