Про це очільник області заявив на спільному засіданні колегії обласної державної адміністрації та Ради регіонального розвитку під час обговорення питання «Про готовність житлово-комунального господарства, об'єктів соціально-побутової та культурної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 року».
Голова облдержадміністрації наголосив, що через поганий стан комунальних мереж у середньому по Україні втрати води на шляху від постачальника комунальних услуг до споживача становлять близько 30-35%, проте комунальники області звітують про 5-відсоткові втрати. Григорій Самардак припустив, що оплата решти лягає на споживача, тож доручив директорові Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Петру Чуктурову знайти прозорі й зрозумілі механізми підрахунку реальних втрат.
Григорій Самардак також зазначив, що болючим залишається питання погашення заборгованості за спожиті енергоносії.
- Зі свого боку ми робимо все для захисту інтересів Запоріжжя. Область стала першою в Україні, яка отримала значні кошти для компенсації різниці в тарифах. Проте ми чекаємо від керівників територій та підприємств відповідального ставлення за взяті зобов’язання щодо оплати поточних платежів та ліквідації заборгованості, що склалася в попередні роки, - зазначив керівник області.
На колегії також наголошувалося на необхідності активізувати роботу з оснащення житлового фонду приладами обліку теплової енергії.
Як зазначив у доповіді директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Петро Чуктуров, виконання підприємствами теплопостачання інвестиційних програм, зокрема щодо оснащення житлового фонду будинковими приладами обліку теплової енергії, є одним з важливих напрямків роботи в рамках підготовки до нового опалювального сезону.
За словами посадовця, станом на 1 квітня житловий фонд області був забезпечений приладами обліку в кількості 2179 од., таким чином оснащення житлового фонду склало 38% від потреби. Найбільш високих показників оснащення приладами обліку досягли Оріхівський район (100%), Запоріжжя (44%), Мелітополь (40%) та Василівський район (40%). Найбільш низькі показники - у Бердянську (13%), Енергодарі (4%), Токмаку (1%) та Якимівськиму районі (0%).
На виконання завдання уряду було заплановано до початку нового опалювального сезону оснастити лічильниками теплової енергії ще 1980 житлових будинків, з яких 1470 - у рамках виконання інвестиційних програм підприємств теплоенергетики і 510 - за рахунок коштів місцевих бюджетів. На ці цілі заплановано виділити сумарно 37,4 млн. грн.
У разі виконання плану приладами обліку буде оснащено 4 024 житлових будинків, що складе 62% від загальної кількості.
Станом на 1 вересня обладнано приладами обліку теплової енергії 609 житлових будинків або 30,1% від плану. У розрізі міст обласного значення активна робота з установлення приладів обліку здійснюється концерном «Міські теплові мережі» (обладнано 471 житловий будинок), «Мелітопольські теплові мережі» (79) і Мелітопольською міською радою (59). У інших містах робота щодо обладнання житлових будинків приладами обліку теплової енергії не проводиться.
Серед проблемних питань підготовки до опалювального сезону Петро Чуктуров виділив дефіцит грошових коштів у підприємств галузі, що виникли внаслідок незбалансованих тарифів, дебіторської заборгованості, рахунків зі спеціальним режимом використання, застосування штрафних санкцій та пені.
Тим не менше, загалом область готується до опалювального сезону у відповідності до графіка, затвердженого Мінрегіоном. На сьогодні рівень готовності повинен становити близько 90%. За інформацією територій, наразі підготовлено 95 % житлових будинків; 99,9% об'єктів соціальної сфери; 95,6% котелень; 73,6% водопровідних мереж; 97,7% каналізаційних мереж. Загалом підготовка об'єктів соціально-культурного призначення майже завершена. На об’єктах житлового фонду та теплового господарства наближаються до завершення, їх термін заплановано до 1 жовтня.
Управління у справах преси та інформації