Під час засідання робочої групи з питань встановлення та винесення в натурі меж прибережних захисних смуг, яке відбулося під головуванням директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергія Карпія, було обговорено проблеми внаслідок внесення змін до деяких законодавчих актів України, зокрема до Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій».
У членів робочої групи - представників Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, ГУ Держгеокадастру в області, обласного управління водних ресурсів - виникла низка питань стосовно механізмів розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж прибережних захисних смуг. Зокрема, фахівці розбиралися, повністю чи ні механізм розроблення проектів визначається ст. 47 Закону України «Про землеустрій». Відкритим залишилося питання, чи можливо розроблення окремих проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж прибережних захисних смуг, що значно дешевше та вимагає менше часу, чи необхідно розробляти проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон, у рамках яких будуть встановлені межі прибережних захисних смуг. Для роз’яснення цього питання робоча група вирішила направити лист до Кабінету Міністрів України.
Нагадаємо, на початку 2015 року Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації запропонував не включати до Переліку заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища, заходи з розробки проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж прибережних захисних смуг у зв’язку з невизначеністю цього питання на законодавчому рівні. У червні набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою», яким, зокрема внесено зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій».
Довідково. Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках усіх категорій земель, крім земель морського транспорту. Статтею 88 Водного кодексу України та статтею 60 Земельного кодексу України регламентовано, що межі прибережних захисних смуг усіх без виключення водних об’єктів мають встановлюватися за окремими проектами землеустрою.
Управління у справах преси та інформації