Рівень безпеки та якості пасажирських перевезень, дотримання перевізниками вимог законодавства у сфері транспорту було розглянуто під час чергової наради з питань автотранспортного обслуговування населення області.
У нараді, яка відбулася під головуванням заступника директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Романа Пісарева, взяли участь представники департаментів та управлінь облдержадміністрації, міськради, міліції та автоінспекції, автоперевізники.
Як зазначив Роман Пісарев, незважаючи на те, що облдержадміністрація, як організатор перевезень пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, докладає зусиль для підвищення рівня безпеки та якості пасажирських перевезень, дотримання перевізниками вимог законодавства у сфері транспорту, до облдержадміністрації продовжують надходити скарги від громадян, зокрема з приводу відмови у пільговому проїзді в автомобільному транспорті.
Проте посадовець підкреслив, що цього року помітно знизилася кількість ДТП з постраждалими. Якщо за 7 місяців минулого року було зафіксовано 11 випадків таких ДТП з вини водіїв автобусів, то за цей період поточного року - чотири випадки; торік було зафіксовано шість випадків керування автобусом у нетверезому стані, у цьому році - жодного. Однак, за даними Державтоінспекції, за 7 місяців 2 015 року зафіксовано 1968 порушень правил дорожнього руху водіями автобусів. Найбільшу кількість порушень правил дорожнього руху скоєно водіями ліцензіатів: ТОВ «Приміські повідомлення» (322), ТОВ «Альянс-Авто» (262), ТОВ «Старавто» (213), ТОВ «Запорожградтранс» (137).
Роман Пісарев також повідомив, що з початку цього року фахівці Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації провели 13 моніторингів виконання перевізниками договорів про організацію перевезень пасажирів, складено 86 актів, виявлено 14 випадків перевезень автобусами без укладених договорів на пасажирські перевезення. За всіма виявленими випадками нелегальних перевезень направлено листи в Управління Укртрансінспекції області.
Основні недоліки, які виявляються під час проведення моніторингів: порушення розкладу руху, заміна транспорту без узгодження з облдержадміністрацією, відсутність копій договорів про організацію перевезень пасажирів та іншої документації, нагрудних табличок у водіїв.
За результатами моніторингів за неодноразові порушення договірних зобов'язань розірвано договори про організацію перевезень пасажирів з ТОВ «Альянс-Авто» (4 договори), ТОВ «Еталон-1» (один) та ТОВ «Фенікс-Авто» (один).
Посадовець звернувся до представників автоперевізників з проханням своєчасно усувати порушення, виявлені під час моніторингів, та інформувати про вжиті заходи щодо виконання договірних зобов'язань, інакше облдержадміністрацією буде розглядатися питання про розірвання договорів про організацію перевезень пасажирів.
За підсумками наради було ухвалено низку рішень щодо підвищення рівня безпеки та якості пасажирських перевезень. Зокрема, Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації доручено забезпечити проведення моніторингів стану дотримання автомобільними перевізниками законодавства та вжиття дієвих заходів реагування до перевізників-порушників; забезпечити розірвання договорів на перевезень пасажирів з перевізниками, водії яких скоїли дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими або здійснювали керування автобусом у стані сп’яніння. Виконавчому комітету Запорізької міської ради рекомендовано посилити контроль за станом обслуговування міських автобусних маршрутів, особливу увагу приділити забезпеченню дотримання водіями автобусів швидкісного режиму і також розривати договори з перевізниками, водії яких скоїли дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими або здійснювали керування автобусом у стані сп’яніння. Також рекомендації посилити контроль за дотриманням перевізниками вимог законодавства отримали УДАІ ГУМВС та Управління Укртрансінспекції.
Управління у справах преси та інформації