Розробка Програми розвитку і функціонування української мови на 2015-2020 роки базуватиметься на аналітичних даних щодо сьогоднішнього стану розвитку мови у регіоні. Відповідне рішення було прийнято на черговому засіданні робочої групи з підготовки Програми, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, науковці, журналісти та представники громадських організацій.
На необхідності дослідити сучасний стан розвитку мови наполіг співголова робочої групи, віце-президент обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Олександр Білоусенко, який зазначив, що без цього неможливо планувати заходи щодо розвитку мови та оцінити ефективність програми. Також він звернув увагу на проблемні питання функціонування мови, зокрема відсутність покриття україномовних телевізійних каналів у п’яти районах області та засилля російськомовних друкованих ЗМІ.
Його підтримав Петро Білоусенко, заступник голови робочої групи, завідувач кафедри української мови Запорізького національного університету, який відзначив порушення закону України у сфері радіомовлення та рекламної діяльності, а також висловив здивування відсутністю україномовної кафедри для іноземців у медичному університеті.
За результатами наради вирішено внести до Програми окремий розділ стосовно вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації та професійно-технічних начальних закладів з питання розвитку та функціонування української мови, а також пункт, який давав би можливість Департаменту освіти і науки облдержадміністрації впливати на реалізацію Програми як регіональному контролюючому органу.
Крім того, вирішено ініціювати внести до обласної програми національно-патріотичного виховання молоді заходи, спрямовані на розвиток та ефективність функціонування української мови.
Доопрацювання наданих до програми пропозицій триває. Чергове засідання робочої групи заплановано на наступний тиждень
Нагадаємо, на минулому засіданні робочої групи заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін зазначив, що програму потрібно суттєво доробляти, а саме - позбавити декларативних пунктів та визначити індикатори, за якими оцінюватимуть її дієвість.
Управління у справах преси та інформації