Результати вжиття заходів щодо ліквідації стихійної та незаконної торгівлі в області було обговорено під час засідання обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
Захід, на який крім членів ради було запрошено представників міліції, фіскальної служби, керівників профільних підрозділів облдержадміністрації та Запорізької міськради, відбувся під головуванням заступника голови Координаційної ради, директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елли Слепян.
Як зазначив у своїй доповіді Євген Слабишев, начальник відділу громадської безпеки Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області, осередки стихійної торгівлі продовжують бути місцями підвищеного ризику, антисанітарії та порушують благоустрій в населених пунктах. Тому співробітники органів внутрішніх справ разом з представниками місцевої влади проводять заходи з протидії незаконної торгівлі та виявлення місць її здійснення. Проте він зауважив, що розвитку незаконної торгівлі сприяють дуже м’які рішення судів - майже у 99% за рішенням суду вилучений товар повертається громадянам. Із загальної кількості осіб (567) притягнутих до адміністративної відповідальності тільки у трьох осіб за рішенням суду конфісковано товар.
У свою чергу Микола Петров, начальник управління розвитку підприємництва та дозвільних послуг Запорізької міської ради, зазначив, що для запобігання стихійної торгівлі у місті було створено мобільні робочі групи. З початку року ними проведено 569 рейдів-перевірок місць незаконної торгівлі, за результатами яких складено 313 протоколів про адмінпорушення.
Проте вжити заходи поки що не дали очікуваних результатів. Тож за результатами розгляду цього питання Координаційна рада рекомендувала Запорізькій міській раді переглянути ефективність механізму функціонування мобільних робочих груп, створених для проведення рейдів по місцях стихійної торгівлі; Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації - звернутися до Верховної Ради України з ініціативою щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні порушення в частині збільшення розмірів штрафів за здійснення торгівлі у невстановлених місцях; розглянути можливість створення єдиної «гарячої лінії» з питань, пов'язаних з несанкціонованою торгівлею тощо.
Також під час засідання були розглянуті питання про результати розгляду звернень підприємців щодо неправомірного начислення штрафних санкцій за результатами перевірок податкової служби; про внесення змін до складу обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва; про раду бізнес-омбудсмена при Кабінеті Міністрів України та про проект плану роботи обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва на ІV квартал 2015 року.
Управління у справах преси та інформації