У Новомиколаївському районі відбулися урочистості з нагоди 125-річчя із дня народження генерал-хорунжого армії Української Народної Республіки, учасника національно-визвольної революції 1917-21 років Олександра Вишнівського. Вшанувати видатного земляка прибули директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, керівники району, представники громадських організацій та політичних партій, волонтери.
Вітаючи присутніх, Олександр Зубченко наголосив, що Новомиколаївщина – це перший район області, де розпочато вивчення маловідомих сторінок нашої історії, закликав до, консолідації всіх державницьких сил, волонтерських організацій для допомоги Українській армії, збереженню миру та стабільності у Запорізькому краї. А Владислав Мороко зазначив, що прийняття Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» стали важливою віхою на шляху осмислення справжньої, української, а не нав’язаної північним сусідом історії.
- Сьогодні, у час боротьби за свободу та незалежність, ми маємо не складати руки від гіркоти поразок, а знову і знову згадувати героїв, які у різні часи, часто не маючи жодних шансів здолати ворога, вставали за Україну. У цьому – наша сила і наша майбутня перемога, - підкреслив посадовець.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять новомиколаївців, які загинули під час проведення Антитерористичної операції. Військовий комісар Ігор Вацюк вручив рідним загиблих героїв Олександра Шевченка та В’ячеслава Комара ордени «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно). Спогадами про війну та бойове братерство поділився однополчанин В’ячеслава, боєць 23- го окремого мотопіхотного батальйону Євген Литвиненко.
На завершення на всіх чекали виступи народних самодільних колективів під керівництвом Діни Нечитайло та відкриття фотовиставки військової форми часів Української Народної Республіки, підготовленої за сприяння обласної виконавчої влади та всеукраїнського товариства «Просвіта».
Довідково: Олександр Вишнівський увійшов до історії як перший командир корпусу синьожупанників армії УНР, організатор боротьби проти більшовиків на Правобережній Україні, Поділлі, Вапнярської та Піщанської наступальних операцій. В еміграції він активно займався літературною та дослідницькою працею, вивчаючи чинники, рушійні сили та причини поразки Української революції. Назви багатьох наукових розвідок, зокрема, «Повстанський рух та отаманія», присвячених формуванню боєздатного війська із єдиним централізованим командуванням, є актуальними і сьогодні.
Управління у справах преси та інформації